Навчити свого малюка самостійно їсти не так вже й складно. Просто потрібно для цього дотримуватися деяких правил.

Як навчити дитину їсти самостійно

Підготовка. Щоб вчитися самостійно їсти, малюк повинен любити їсти взагалі. Його треба зацікавити ще до того часу, коли він буде сам здатний тримати ложку. Коли малюкові місяців шість і його годують під мультики, спектаклі, танці або ж з погрозами, то сам їсти він навряд чи захоче. Є тільки один спосіб, яким можна зацікавити дитину – це обід за столом всією родиною. Робити це необхідно з самого раннього віку дитини, особливо, якщо він харчується материнським молоком.

Щоб самі перші спроби їсти самостійно були вдалими, треба дозволяти малюкові користуватися приладом уже при першому прикормі, а так само дозволяти брати з вашої тарілки відповідну для нього їжу. Але ні в якому разі не можна змушувати його їсти, так як харчове насильство згубно відбивається на психіці дитини і на його травній системі. Слід пам’ятати, що саме батьки і їх поведінка при прийомі їжі – найголовніший приклад малюкові.

Ніколи не можна поспішати! Багатьом батькам здається, що процес годування тягнеться занадто довго. Але для дитини їжа – це гра, задоволення, спілкування з мамою, а не просто втамування голоду. Діти, яких при прийомі їжі кваплять, жувати і користуватися ложкою вчаться набагато довше. Треба дати малюкові час, хвалити та підбадьорювати його в процесі.

Важливо не пропустити той момент, коли дитина почне проявляти інтерес до вилки або ложки. Якщо намагатися його нагодувати скоріше, то можна цей момент просто не помітити. Як тільки помічений інтерес, відразу ж треба видати дитині бажаний інструмент і дати можливість потренуватися. Тоді вже у півтори року дитина зможе цілком їсти самостійно суп, кашу, пюре або сирок.

Буває й таке, що дитина не може освоїти цю науку тільки на прикладі мами чи тата. У такому випадку йому потрібно трохи допомогти: взяти його ручку з ложечкою в свою і піднести до рота. Коли це починає виходити, свою руку потрібно поступово послаблювати.

Як навчити дитину їстиПерше, чим батькам необхідно запастися – це терпіння. Якщо їжа на тарілці не викликає у дитини інтересу, можна спробувати такі варіанти:
прикрасити страву – зробити з їжі цікаві картинки, це можуть бути і квіточки, і веселі пики, і тварини, або ж невеликі пірамідки, фігурки і т.д.; купити кілька гарних дитячих тарілочок, обов’язково з цікавими або смішними малюнками на дні. Тоді можна розповісти малюкові, що його очікує сюрприз. А бажання побачити тваринку або машинку буде для дитини гарним стимулом впоратися з їжею швидше.

Залишити коментар

*

Вгору