Жіночий журнал JIJOUR

Раніше вважалося, що потрібно припиняти годування дитини у віці одного року. Але тепер така практика рекомендується тільки в найбільш благополучних і розвинених країнах. А для тих країн, де гігієна залишає бажати кращого і дуже поширені інфекції, все ж рекомендують годувати малюка років до двох-трьох, в профілактичних цілях.

Як відлучити дитину від грудей

Відлучення від грудей у ​​дитини ще й пов'язане з його смоктальним рефлексом, який у деяких зникає до дев'яти місяців, а у інших і до трьох років. Але молоко матері виконує всі свої життєво важливі функції в більшості випадків вже до року, коли і у дитини з'являється необхідність і потреба нових відносин.

Якщо відлучити свою дитину від грудей в фізіологічно допустимі терміни, ця подія буде протікати і для малюка і для мами безболісно і спокійно. Лактація, як і всі інші процеси в людському організмі, проходить таку стадію, як становлення,Як відлучити дитину зрілість і спад (це називається - інволюція). Отже, лактаційне становлення розвивається в перші два-три місяці після пологів. До цього часу молозиво змінюється більш зрілим молоком, молочна залоза повністю адаптується до лактаційного процесу, і відчуття болю при наповненні грудей практично припиняються. У зрілому періоді лактації груди молоком часто вже не переповнюються, оскільки його поступає якраз потрібна для дитини кількість. А вже лактацію зрілу змінює та сама інволюція, в період якої склад молока змінюється дуже сильно. У цей час молоко дуже насичено антитілами і імуноглобулінами, що є дуже наближеним до молозива, яке немовля отримувало при народженні. Тому й дитина, яку вже відлучили від материнських грудей до цього часу, не отримує достатньо імунного захисту. А у нього обов'язково повинен бути присутнім запас стійкості до різних бактерій і інфекцій.

Також встановлено, що діти, яких відлучали від грудей в період інволюції (це період від року і трьох місяців до трьох років), протягом цілого року не страждали взагалі ні на які недуги. У наш час, все більше матерів намагаються годувати свою дитину грудьми як можна довше, при цьому вдаються до заміни годування на пляшечку дуже рідко.

Треба пам'ятати, що грудне годування - це не тільки забезпечення харчуванням малюка. Нарівні з ласкавими словами, усмішкою, ніжними і теплими дотиками дитина отримує почуття захисту, емоційного затишку та благополуччя в цьому, ще не зовсім зрозумілому і незнайомому для нього світі.

Залишити коментар
CAPTCHA
Refresh

*

Вгору