Сучасні діти настільки захоплені сьогоденням, що навіть занурюючи в гру вони керуються принципом «тут і зараз», який простежується при кожній їх дії. Проте, є й зворотний бік медалі – малюки не так добре усвідомлюють своє тіло, емоції, почуття та реакції.

Головне завдання практики йоги полягає в тому, щоб допомогти дітям навчитися розуміти та контролювати себе, своє тіло, але при цьому залишатися щирими та безпосередніми.

Йога для дітей

Найчастіше діти можуть досягти цих цілей самостійно. Наприклад, у грі, спілкуванні з однолітками і просто перебуваючи на природі. Однак не завжди умови життя дозволяють досягти природного розвитку без участі дорослих або спеціальних занять. Найчастіше діти починають копіювати поведінку та нездорові звички старших, дедалі більше віддаляючись від природного способу життя. Сучасні реалії такі, що постійне перебування в колективах на секціях і гуртках, додаткових заняттях та величезний потік інформації просто ведуть до психологічного та фізичного навантаження, віддалення від своїх справжніх бажань.

Йога для дітей: користь

Такі діти не мають змоги відновитися та послухати своє внутрішнє «я». Це веде до того, що діти звикають жити в метушні, стають залежними від комп’ютерних ігор, телевізора, їжі, що дозволяють їм розслабитися, розосередити увагу та відпочити. Однак все це не правильно. Для підтримки сил дитини та концентрації уваги у повсякденних заняттях, навчанні можна розглянути практику йоги. Такі заняття можуть допомогти у вирішенні багатьох завдань та питань, а також бувають дуже різними, з індивідуальним підходом до кожного.

Йога для дітей: користь

 1. Найголовніше завдання тренера з йоги – гармонійний фізичний розвиток дитини, зміцнення та розтягнення всіх м’язів тіла. Завдяки цілеспрямованим програмам роботи з тілом, розрахованим на певну вікову групу, м’язи спини та торса стають міцнішими, що сприяє покращенню постави. Також заняття йогою допомагають виправити плоскостопість і знизити стомлюваність, що важливо. При укріплених, здорових м’язах спини та торса внутрішні органи працюють краще, зменшується навантаження на опорно-руховий апарат.
 2. Заняття позитивно впливають на успішність та засвоєння інформації. Причина такого впливу полягає в зниженні стомлюваності, поліпшенні зору та відсутності головного болю. Загальна робота мозку покращується і школярам стає простіше концентруватися на конкретних завданнях.
 3. Асани позитивно впливають на розвиток координації, аналітичне та творче мислення, здатність фантазувати та швидко обробляти інформацію.
 4. Фізіологічні розтяжки сприятливо впливають на роботу опорно-рухового апарату, роблять її більш злагодженою. Завдяки ним створюється сприятливий фон для гармонійного розвитку та зростання дитини.
 5. Асани впливають і на гормональну систему, тому заняття будуть особливо корисні юнакам та дівчатам у період статевого дозрівання, допоможуть звести шкоду криз дорослішання до мінімуму.
 6. Окрім позитивного впливу на фізичний стан, йога допомагає людині зняти психологічну напругу. Вона розслаблює і допомагає дітям зрозуміти своє тіло, навчитися висловлювати свої почуття та емоції.

Як проходять заняття з дитячої йоги?

Є різні форми проведення занять йогою:

 • робота з тілом;
 • асани;
 • вправи групи;
 • ігри;
 • спілкування та альтернативні заняття (медитація, релаксація, вираз через спів чи релаксацію; заняття, орієнтовані на шкільну програму; філософські бесіди, заняття у формі казок чи подорожей, ритмічні заняття для найменших тощо).
Дитяча йога

На заняттях завжди виділяється час для вивчення спеціальних технік, які навчають дітей слухати себе і своє тіло, оточуючих людей, правильно висловлювати свої почуття та емоції. Діти приймають свої емоції, віддаляються від них, тобто стають господарями своїх емоцій.

Також дитяча йога виправляє поставу, нормалізує роботу внутрішніх органів, допомагає вирішити багато проблем із опорно-руховим апаратом.

Під час занять йогою діти розвивають свою гнучкість, силу та спритність, звикають практикувати йогу. Поліпшується спільна робота лівої та правої півкуль головного мозку. Діти вчаться розслаблятися, що допомагає їм надалі при потраплянні в стресові та складні життєві ситуації (у юнацькому чи дорослому віці), вчаться працювати та взаємодіяти у колективі, приймати себе та інших людей, працюють зі своїми відчуттями, почуттями та емоціями. Діти знаходять впевненість у собі, стають усвідомленішими, краще концентруються, внаслідок чого покращується їхня поведінка та успішність.

Група дитячої йоги – це чудова можливість для дітей різного віку та рівнів розвитку навчитися розуміти себе, своє тіло та свої емоції, починаючи від новонароджених та закінчуючи підлітками.

Йога дуже корисна всім дітям, незалежно від своїх індивідуальних особливостей. Неважливо, сильна або слабка ваша дитина, тиха або дуже активна. Йога підходить для впевнених і невпевнених, маленьких і великих, кмітливих або для дітей з особливостями розвитку (наприклад, СДВГ).

Залишити коментар

*

Вгору