Техніка медитаціїМинулого разу на сторінках Жіночого Журналу JIJOUR ми поговорили з Вами про те, як навчитися медитації. У продовження нашої теми обговоримо сьогодні різні існуючі техніки медитації.

Колись, років 7 тому, коли я тільки починала практикувати медитації, переді мною виникло питання. Яку ж техніку краще використовувати? І чим вони відрізняються одна від одної? З часом я прийшла до висновку, що вибирати техніку потрібно виключно за принципом того, що Вам ближче. Хтось яскравий візуал, і йому не складе ніяких труднощів уявити певні образи, хтось аудіал, і йому простіше працювати з мантрами. У кожному разі, не обмежуйте себе, будьте творчими! Не бійтеся змішувати різні техніки, об’єднувати в одну медитацію, саме так Ви зможете підібрати для себе найбільш вдалий варіант. Якщо Ви тільки починаєте практикувати медитації, варто звернути увагу на більш прості техніки. Перш за все, виберіть певний час, коли Ви зможете щодня усамітнитися, щоб позайматися. Нехай це відбувається в один і той же час кожен день.

Найлегшою для новачка буде дихальна медитація:

  • Усамітніться в тихому, спокійному, приємному для Вас місці, де Вас ніхто не потурбує.
  • Прийміть зручну позу сидячи, випряміть спину. Ноги можуть бути складені по-турецьки на підлозі або ж Ви можете зручно розташуватися на стільці. У такому випадку стежте за тим, щоб обидві Ваші стопи торкалися підлоги.
  • Руки поверніть долонями вгору і покладіть їх на коліна.
  • Закрийте очі. Пройдіться увагою по кожній частині свого тіла, відчуваючи, як Ваше тіло поступово розслабляється. Йде напруга з кожного м’яза.
  • Відчуйте своє дихання. Спостерігайте за ним. Спостерігайте за тим, як потік повітря входить через Ваші ніздрі, як здіймається Ваша грудна клітина. Перейдіть за своїм диханням – ось воно потрапляє в горло, заповнює Ваші легені. Відчуйте, як разом з видихом напруга залишає Ваше тіло.
  • Коли Ви відчули, що Ваше тіло розслаблене, поміняйте ритм Вашого дихання. На рахунок «один» зробіть глибокий вдих, затримайте дихання на 4 секунди, після видихайте протягом двох секунд.
  • Зосередьте всю свою увагу на диханні в цьому ритмі і подихайте так близько 10 хвилин.

Техніка медитації для новачків

Дихальна медитація є одним з видів медитації на концентрацію уваги.

  1. Для виконання медитації на концентрацію уваги Вам необхідно зосередитися на одному об’єкті. В якості цього об’єкта може бути що завгодно – звук, предмет. Важливо, щоб обраний Вами об’єкт був статичний, не відволікав Вас своїм рухом.
  2. І так, прийміть зручне положення і просто сконцентруйтеся на об’єкті. Нехай у цей момент більше нічого не існує навколо і всередині Вас. Нещодавно ми говорили з Вами про внутрішню базіку, який заважає увійти в медитативний стан. Так от, медитації з концентрацією уваги добре допомагають впоратися з ним.

Для аудіалів відмінно підійдуть мантри.

Фокусування на багаторазовому повторенні певних звуків змусить Вашу свідомість заспокоїтися. Крім того, мантри несуть у собі певні вібрації, які позитивно впливають на фізичне і тонке тіло. Ви можете поєднати мантри з дихальною технікою, наприклад.

Не бійтеся експериментувати! Нехай медитація подарує Вам внутрішній спокій і відчуття гармонії! @}-]-

Музика для медитації

Залишити коментар

*

Вгору