Сучасний ритм життя у місті створює нам масу неприємностей. Швидкісний темп – це стреси, неправильне харчування, втома та відсутність часу на відновлення. Додайте сюди сидячий спосіб життя як на роботі, так і за кермом. Проблеми зі спиною та зайвою вагою, а також хронічна втома поступово стають постійними супутниками багатьох людей.

Чим може допомогти йога?

 • практика йоги дозволяє зняти стрес;
 • покращити настрій;
 • отримати заряд бадьорості;
 • здобути спокій;
 • підвищити працездатність;
 • заняття допомагають досягти правильної ваги;
 • відновитися після хвороб та травм;
 • підтримати відмінну форму та здоров’я;
 • виглядати привабливо у будь-якому віці.

У чому переваги йоги перед іншими видами спорту?

Йога благотворно впливає на всі органи і системи організму. А на відміну від деяких видів спорту, йогою можна займатися протягом усього життя, значно підвищуючи його якість, навіть у похилому віці.

Чому потрібно займатися йогою?

Сенс вправ у йозі – взяти під контроль своє тіло, думки та емоції. Щоб за короткий проміжок часу тіло та думки встигли відпочити та відновитися. У цьому стані всі системи організму приходять у рівновагу і починають працювати спокійно та ефективно, що благотворно впливає на відновлення правильного обміну речовин.

Для тих, хто цінує підтягнуте тіло, йога пропонує великий спектр можливостей. Ефект від занять йогою проявляється тим глибше, чим більше уваги людина приділяє іншим рекомендаціям щодо способу життя, порядку вправ, сну, роботи та відпочинку, правильного харчування.

Що відбувається, коли людина починає займатися йогою?

Більшість асан (поз) в йозі націлена на підтримку хребта в здоровому стані, тобто в рухомому, без затискань і напруги, так як при затисканнях хребет не отримує достатнього харчування і починаються дегенеративні процеси. Йогатерапія ефективно працює з міжхребцевими грижами та іншими захворюваннями хребта. Випрямлення хребта супроводжується розгортанням грудної клітки, отже, повнішого дихання.

Приймаючи певні пози, ми масажуємо внутрішні органи та стимулюємо залози внутрішньої секреції.

Нехай спочатку пози виходять насилу, але Ви скоро помітите, що з кожним разом вони виходять все краще і краще.

10 причин зайнятися йогою

Користь йоги полягає ще й у тому, що вона збільшує рівень гемоглобіну, кількість еритроцитів та зменшує в’язкість крові, що значно знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Йога допомагає позбутися ще двох хвороб сучасності – стресів і депресій. Розслаблюючи напругу в м’язах, що глибоко вкоренилася там, ми позбавляємо організм від непотрібної, зайвої напруги. Йога допоможе навчитися розслаблятися. При розслабленні усі системи починають працювати активніше. Поліпшується травлення, статева функція. Ендокринна система працює добре, врівноважуючи гормональне тло, а значить, сприяє врівноваженому стану. Крім того, регулярна практика усуває і наслідки стресу – виразку та деякі проблеми травлення.

Крім того, йога зберігає молодість та покращує стан шкіри. Жінки, які довго займаються практикою, в більшості випадків виглядають набагато молодшими за свої роки.

У якому віці можна займатися йогою?

За рахунок особливостей занять, йога стане добрим вибором для людей, незалежно від їхнього віку. Заняття підійдуть і для людей похилого віку. Таким чином, вони зможуть зміцнити захисні сили організму, розвинути м’язи тіла, позбутися болю в спині.

Чи можна їсти і пити перед початком занять йогою?

Чому потрібно займатися йогою?

Можна, але бажано розрахувати час прийому їжі так, щоб їжа “вляглася” в шлунку, тобто не пізніше, ніж за 2 години до занять. Якщо перед йогою Вас турбує сильне почуття голоду, то можна з’їсти за годину до початку щось легеньке – трохи фруктів, овочів, кефіру тощо. Безпосередньо перед заняттям можна випити трохи теплої води чи теплий трав’яний чай.

Під час занять у залі воду пити не рекомендується, оскільки це вносить дисбаланс у розігрітий практикою організм.

Можна і потрібно вгамовувати спрагу до і після занять.

Протипоказання для занять йогою

 • Емоційно нестабільні стани психіки, психічні розлади та епілепсія
 • Органічні ураження серця
 • Злоякісні пухлини
 • Хвороби крові
 • Інфекційні ураження опорно-рухового апарату
 • Тяжкі травми хребта, нещодавно перенесені черепно-мозкові травми тощо.
 • Вагітність та годування груддю не є протипоказаннями для занять. Заборонені асани при загрозі викидня, хронічних кровотечах, високому тиску, пошкодженні нирок та інших проблемах, що потребують обмежень рухливості та фізичних навантажень.

Професійні викладачі йоги знають про протипоказання та враховують їх, тому перед початком занять слід розповісти інструктору про своє самопочуття та захворювання.

Залишити коментар

*

Вгору