Викидень – це самовільне переривання вагітності на ранніх термінах. Причин, що викликають викидень – багато, і в більшості випадків визначенням вони не піддаються. У першому триместрі найчастіше причиною є хромосомна аномалія плода. Так само до причин, які можуть викликати викидень, відносяться великі фізичні навантаження, секс і т.д.

Викидень - чи можна від нього застрахуватися

Так як причиною більшості викиднів все ж є хромосомна аномалія, то вирішити цю проблему нікому не під силу. Але все ж будь-якій жінці під силу забезпечити собі збереження здоров’я як до зачаття дитини, так і під час вагітності. Слід прислухатися до всіх рекомендацій свого гінеколога, а так само до деяких порад фахівців:

 1. Обов’язково треба займатися спортом, щоб привести себе в гарну форму і зміцнити організм. Краще починати це робити ще тоді, коли тільки планується вагітність.
 2. Необхідно перейти на здорове харчування, яке дуже необхідне й корисне і майбутній мамі, і її дитині.
 3. Треба намагатися уникати стресових ситуацій і нервових перенапруг. Будь-який стрес підвищує ймовірність викидня.
 4. Вагу треба зберігати в розумних межах, різкий набір ваги або, навпаки, його зниження може привести до неприємних наслідків, особливо в період початкової стадії вагітності.
 5. Про алкоголь і куріння можна і не говорити, це само собою зрозуміле. Якщо жінка приймає рішення виносити і народити здорову, повноцінну дитину – вона повинна розуміти, що зі шкідливими звичками просто необхідно розлучитися, і зробити це треба мінімум за півроку до передбачуваного зачаття.

Дізнавшись про вагітність, жінці знову треба вводити зміни в свій звичний спосіб життя. Деякі поради, які допоможуть забезпечити повноцінний, здоровий розвиток плода:

 • обов’язково треба уникати будь-яких навантажень на живіт;
 • уникати пасивного куріння, і вже тим більше не курити самій;
 • від алкоголю, навіть самого слабкого і в мінімальних кількостях, так само необхідно відмовитися;
 • споживання кофеїну краще обмежити до мінімального, або ж зовсім від нього відмовитися;
 • перед прийомом будь-яких лікарських препаратів, особливо тих, які відпускаються без рецепта, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем;
 • ні в якому разі не можна займатися важкою роботою або тим видом спорту, який може привести до різних травм.

Викидні бувають різні, як і їх лікування. А правильне лікування може призначити тільки лікар, тому при найменшому ускладненні необхідно негайно йти на прийом до гінеколога. Якщо загроза викидня буде виявлена вчасно, то фахівець зможе її усунути, а жінка виносити і народити здорового малюка.

Залишити коментар

*

Вгору