До 2016 року більшість методик обмеження харчування вважалися потенційно шкідливими та відкидалися науковою спільнотою. Проте команда Есинорі Осумі це виправило – японський біолог розробив систему, яка мінімізує негативний вплив дієт.

Основним об’єктом досліджень останніх років були механізми «інтервального голодування», його вплив на клітини людського організму. Дослідження на тваринах показали, що ті їх групи, що дотримувалися цієї методики, почували себе краще, довше жили, давали здоровіше і життєздатне потомство.

Інтервальне голодування. Як правильно голодувати?

Згідно з результатами експерименту, техніка інтервального обмеження їжі ефективно

 • запобігає розвитку раку грудей,
 • покращує опірність негативному впливу ультрафіолетових променів,
 • знижує артеріальний тиск,
 • забезпечує глибший і якісніший сон,
 • захищає серце та кровоносну систему від різних захворювань.

6 варіантів інтервального голодування

Система голодування за схемою Єсінора має на увазі кілька варіантів. Серед них 6 основних:

 • 16/8. Ця схема передбачає обмеження прийомів їжі протягом 16 годин, а дозволяє їсти протягом 8 годин. При її використанні допускається наступний режим харчування: 8:00 – сніданок, 13:00 – обід, 16:00 – вечеря. Приймати їжу можна і в інший час, головне, щоб між останнім і першим її вживанням пройшло не менше 16 годин. Дозволяється щоденне використання такого методу голодування.
 • 14/10. Найбезпечніший і найлегший метод обмеження харчування за схемою Есінора. Має на увазі голодування протягом 14 годин і прийом їжі протягом 10 годин. Можлива схема їжі: сніданок – 7:00, ланч – 10:00, обід – 13:00, полуденок – 15:00 та вечеря – 17:00.
 • 20/4. Дозволяється їсти протягом 4 годин на добу. Наприклад: перший прийом їжі – о 08:00 або 12:00, другий прийом їжі – 14:00 або 16:00. Не допускається постійне використання системи.
 • 24. Голодування проводиться протягом доби, від будь-якого вживання їжі до такого ж наступного дня. Наприклад, від обіду до обіду. Не рекомендується використовувати цей спосіб обмеження харчування частіше ніж 1 або 2 рази на тиждень. Користь від дня голодування не менша, ніж від інших схем.
 • 36. Методика передбачає голодування протягом 36 годин з 8:00 ранку одного дня до 20:00 наступного.
 • 5/2. Схема передбачає п’ятиденне повноцінне харчування із двома наступними днями обмеження споживання калорій до 500.
6 варіантів інтервального голодування

Як голодувати правильно? Додаткові поради

Перші рази обмеження їжі, щоб швидше звикнути, можна вживати зелений чи слабкий чорний чай без цукру.

Слід також уважно відстежувати своє самопочуття – при його значному погіршенні слід одразу припинити голодування, а також проконсультуватися з лікарем щодо доцільності та безпеки його подальшого проведення.

Під час процедури слід пити багато води, це допоможе впоратися з голодом та попередить зневоднення організму.

Важливо: Не можна занадто різко завершувати голодування і переїдати наступного дня після закінчення методики. Після тривалої помірності від вживання їжі слід починати з соків або чаю, повільно переходячи до каш або пюре, поступово нарощуючи калорійність вживаного.

Не слід робити висновки щодо ефективності після першого чи другого разу. До отримання відчутного результату від голодування має пройти не менше місяця регулярного проведення процедури.

Залишити коментар

*

Вгору