Засинаєте у кіно? На лекціях? У транспорті? Навіть з вечірок йдете найпершими через сильне бажання покласти голову на подушку? Якщо це відбувається регулярно, то в наявності постійна сонливість.

Розповідаємо, у чому її причини та як з нею боротися.

Постійна сонливість супроводжується

  • відчуттям загальної слабкості організму,
  • млявістю,
  • повільною реакцією,
  • безініціативністю.

При цьому кава, енергетики, таблетки та денний сон не допомагають. До того ж якщо сон і кава ще можна прийняти за відновлюючі сили речі, то таблетки та енергетики можуть згубно позначитися на стані вашого організму. Якщо постійна сонливість стала вашою заклятою подругою, варто розібратися у можливих причинах її появи у вашому житті.

Чому виникає постійна сонливість і як з нею боротися

Якщо ви привчили себе лягати пізно і вставати рано (не зі своєї волі, звичайно), то так звана «минуча сонливість» цілком зрозуміла. Якщо причина цього, то ви знаєте, що робити. Корисний сон становить 7-8 годин, якщо ви його не дотримуєтеся, то млявий стан вдень переслідуватиме вас до тих пір, поки не одумаєтесь і не перебудуєте свій режим.

Також постійна сонливість може спостерігатися у людей, які приймають протизапальні пігулки, ліки від морської хвороби та антигістамінні препарати. Якщо після припинення прийому таких препаратів ви стали почуватися краще, то причина постійної сонливості була саме в них.

Причиною постійної сонливості може бути постійна напруга на роботі. Якщо вас постійно турбує якась проблема, то психологічно ви розумієте, що уві сні ця проблема вас не турбуватиме, тому хочете якнайшвидше заснути.

Також постійна сонливість може говорити про проблеми зі щитовидною залозою, травмою головного мозку, хворобами печінки, нирок та інфекції всередині організму. Якщо постійна сонливість переслідує вас навіть при здоровому сні та не напружених буднях, зверніться до лікаря, можливо, причину треба шукати саме у стані внутрішніх органів.

Як уже говорилося, основною причиною постійної сонливості є регулярне недосипання. Припиніть знущатися з вашого організму, він вам ще стане в нагоді, а ось на його відновлення знадобиться багато часу і сил. Нормальний здоровий сон має тривати від 7 до 8 години. Якщо спати вночі таку кількість часу для вас розкіш, приділіть час для денного сну.

Причиною постійної сонливості може стати кисневе голодування. Це може бути пов’язане з екологією міста, в якому ви живете, або недоліком кисню на роботі. Для того, щоб заповнити нестачу кисню в організмі, можна використовувати кілька методів. Наприклад, кисневі коктейлі чи косметика на основі кисню. Також правильно дихати вас навчить щоденна зарядка, дихальна гімнастика та йога. Спіть завжди із відкритим вікном. Пам’ятайте, що ноги мають бути у теплі, а голова – у холоді. Тому не скаржтеся на свіже повітря та холод уранці.

Чому виникає постійна сонливість

Постійна сонливість може бути викликана нестачею вітамінів та інших корисних речовин. Зокрема, вам необхідні вітаміни групи В. Вони містяться в помідорах, печінці, гороху, капусті, буряках, яблуках, апельсинах, вівсі та пророщеній пшениці. Взимку нам усім не вистачає ультрафіолету та вітаміну D. Нестачу ультрафіолету можна відновити за допомогою походу в солярій, тільки без фанатизму, одного разу на тиждень на 5-10 хвилин цілком достатньо. Вітамін D міститься в рибі жирних сортів: лосось, оселедець, тунець, скумбрія, а також у вершковому маслі.

Також постійна сонливість може бути викликана нестачею цитрусових. Тому апельсини, лимони, грейпфрути та мандарини будуть як ніколи доречними.

Постійна сонливість може бути пов’язана з серйознішими захворюваннями – проконсультуйтеся з лікарем.

Залишити коментар

*

Вгору