Це мабуть найулюбленіший напій більшої половини людства протягом десятка століть. Дуже багато хто не уявляє своє життя без тонізуючого ефекту кави, і п’ють її щодня. Часом людина може випити не одну чашку за раз, не зважаючи на стан свого здоров’я і час доби. Саме тому не припиняються суперечки про те, що кава підвищує тиск чи знижує. кава і тиск

При помірному вживанні цього напою, не більше двох чашок в день, кава благотворно впливає на організм людини, наприклад, знижує ризик виникнення раку, астми і атеросклерозу. Також кава запобігає розвитку інсультів. Вживання ароматної, підбадьорливої, заварної кави покращує настрій, підвищує працездатність, активізує роботу деяких органів. А ось надмірне вживання напою часто призводить до перезбудження нервової системи, що сильно відображається на здоровому сні. Хоча у кожної людини індивідуально. Одні після чашки кави приходять у збуджений стан, інших – хилить до сну. В цілому, якщо взяти здорову і молоду людину, то кількість випитої нею кави, звичайно, не вплине на зниження або підвищення артеріального тиску, так і на прискоренні пульсу це ніяк не відіб’ється. Спати молодий організм теж буде міцно. А з віком на організм людини вплив кави сильно посилюється, це і підвищений тиск, і безсоння. Але ці негативні сторони виникають в основному при вживанні розчинної кави.

А на питання, знижується завдяки споживанню кави артеріальний тиск, можна точно сказати, що ні. Але крім цього, кава широко використовується при боротьбі з набряками, так як вона є хорошим сечогінним засобом. Тому, зі сказаного вище слід зазначити, що якщо у людини є проблеми з її здоров’ям, або ж вона є гіпертоніком або просто схильна до підвищення тиску, то каву потрібно вживати з великою обережністю.

чашка кави

Відповідь же на питання, знижує або підвищує тиск кава, для кожної людини індивідуальна. Найголовніше, при вживанні напою не зловживати ним, тоді зі здоров’ям проблем не виникне, а чашка ранкової ароматної кави принесе виключно радість і користь.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору