Кава відмінний напій, чи не так? Він дає нам енергію, будить вранці, тримає в тонусі. Але не все так просто. У разі неправильного використання, кава може завдати шкоди.

Користь і шкода кави

Користь від кави

Я люблю каву і починаючи кожен день з ритуалу його заварювання, я готуюся до нових подій. Мені подобатися як його гіркий смак наповнює моє тіло бадьорістю.

 • Кава насичена антиоксидантами, які, як було доведено,Користь кави допомагають боротися з різними формами раку і покращують загальний стан здоров’я.
 • Кава допомагає з резистентністю до інсуліну. А це в свою чергу допомагає вам використовувати вуглеводи для роботи вашого організму, а не перетворювати їх на жир.
 • Вона допомагає вивільнити адреналін. У помірних кількостях кава є хорошою річчю, роблячи наше самопочуття більш бадьорим. Особливо це корисно перед тренуванням або відразу після пробудження.
 • Гіркий смак допомагає травленню. Насичений смак кави сигналізує нашому тілу, що пора почати процес травлення.
 • Пам’ять. Вже давно доведено, що кава допомагає людям з хворобою Паркінсона тримати себе в тонусі, і змушує мозок працювати більш продуктивно.

Так з усіма цими перевагами, якої шкоди може завдати кава? Здається, для поліпшення нашого загального стану здоров’я в декількох напрямках під час дегустації доброї кави забезпечується гарний настрій і заряд бадьорості в процесі, але …..

Шкода від кави

Кава з іншого боку може завдати і шкоди нашому здоров’ю. Особливо коли вона низької якості або неправильно приготовлена.

 • Хоч кава і має у своєму складі Шкода кавиантиоксиданти, багато хто говорить, що їхня дія неефективна, оскільки кавові зерна проходять стадію термообробки. Можна звичайно з цим і не погодитися, але можливо дію антиоксидантів злегка перебільшено ….
 • Кава має період напіврозпаду близько 5-6 годин, це означає, що якщо ви вип’єте чашку еспресо після 4:00 вечора, то ризикуєте порушити сон і збити періодичність вироблення адреналіну.
 • Кава надзвичайно сильно подразнює стінки шлунка. Так що не варто вживати його з ранку до прийому їжі. Оптимально буде випити чашечку кави в поєднанні з легким салатом.
 • Кава може спровокувати виснаження наднирників оскільки стимулює підвищене вироблення адреналіну. Так, якщо ви помітили будь-який з наступних ознак, то варто припинити вживання кави:
 1. Млявість
 2. Запаморочення
 3. Почуття розбитості
 4. Нездатність впорається зі стресом
 5. Постійні головні болі

Таким чином, не все так позитивно у вживанні кави. Але якщо підходити до даного питання серйозно, то можна спокійно насолоджуватися цим приємним, ароматним напоєм.

Залишити коментар

*

Вгору