У наш швидкоплинний і неспокійний час все більше і більше людей мають проблеми зі сном. Неприємності на роботі, депресії, божевільний ритм життя, все це не йде на користь нашому здоров’ю і нашому сну, і кількість людей, для яких актуальним стає питання “Як заснути?“, все більшає і більшає. Ми поспілкувалися з експертами і вони нам дали 15 порад, які допоможуть зменшити проблеми зі сном і зробити наступний крок на шляху до здорового повноцінного сну.

Як заснути? Поради для здорового сну

15 порад, які допоможуть вам заснути

1. Перестаньте намагатися контролювати свій сон

З усіх речей, які нам слід контролювати в нашому житті, сон до них не відноситься. Як тільки ви приймете за істину, що сон поза вашого контролю, ви станете витрачати менше часу на занепокоєння з цього приводу і станете швидше засипати. Ви повинні зрозуміти, що сон – це така ж важлива і невід’ємна частина вашого життя як харчування, робота чи сім’я.

2. Встановіть час, коли вам потрібно йти спати

Ви щодня ставите будильник, щоб вчасно прокинутися і встигнути на роботу, але пунктуальність для відходу до сну також дуже важлива. Вам не обов’язково ставити будильник для того, щоб по його сигналу бігти в ліжко, але вам слід вибрати певний час, коли вам необхідно йти в ліжко і дотримуватися такого режиму щодня, навіть у вихідні. Можливо, ви не повірите, але вашому тілу необхідний розпорядок дня.

Горяча ванна допоможе вам заснути

3. Приймайте перед сном гарячу ванну

Дрімота приходить, коли температура вашого тіла падає. Тому, надійним способом, щоб швидко заснути, є гаряча ванна. Після гарячої ванни ляжте в ліжко і дайте своєму тілу повільно остигати і ви оком не встигнете моргнути, як будете спати дитячим сном.

4. Вимкніть світло

Навіть невелика кількість світла може порушити ваш сон. Це означає, що телевізор, комп’ютер і навіть слабкий вогник нічника повинні бути вимкнені до тих пір, поки ви не прокинетеся бадьоренько вранці.

5. Позбавтеся від шуму

Також, як і світло, наявність найменшого шуму, негативно впливає на ваш сон. Закрийте наглухо водопровідні крани, щоб вода, що капає з них не віддавалася луною у вашій голові, і зачиніть наглухо вікна, щоб шум автомобілів не будив вас вранці.

6. Створіть прохолоду в кімнаті

Холод, є вірним соратником сну. Тому, щоб швидко заснути, знизьте температуру в своїй спальні. Крім того, вимкнення конвектора або термостата не тільки допоможе вам заснути, але і заощадить ваші гроші на дорогому опаленні.

7. Їжте на ніч тільки легку їжу

Важка їжа або напої перед сном збільшує ваші шанси на розлад шлунка або часті походи до ванної кімнати. Легка вечеря за 2 години до сну може допомогти вам спати набагато міцніше.

Легка їжа допоможе вам заснути

8. Не паліть цигарки і не пийте алкогольні напої перед сном

Ніч веселощів і розпусти це звичайно добре, але не слід робити собі звичку випивати келих вина або викурювати цигарку перед сном. Алкоголь і нікотин є сильними стимуляторами, які не тільки змушують вас не спати тривалий час, але і можуть періодично переривати ваш нічний сон.

9. Комфортні подушки

Подушка, є вашим найважливішим обладнанням для сну. Переконайтеся, що ваші подушки комфортні і підходять до ваших звичним положенням вночі. Подушки людини сплячого на животі і на спині не виглядають однаково. Знайдіть такі подушки, які забезпечать вам комфортний і приємний сон.

10. Виганяйте домашніх тварин зі своєї спальні

Якими б чарівними ваші вихованці не були коли сплять, вони не є друзями вашому сну і можуть, самі не бажаючи того, заважати вам солодко спати. Тварини також як і люди, можуть хропіти, прокидатися серед ночі від кошмарів і тим самим будити вас, тому, якщо хочете мати здоровий сон і не думати як заснути, тримайте їх подалі від свого ліжка.

11. Позбавтеся від болю

Якщо ви готуєтеся до сну, але вас мучить мігрень або інші больові відчуття, зробіть все можливе, щоб позбутися від болю. Біль не дозволить вам заснути.

12. Не пийте каву на ніч

Безперечно, кава дуже корисний і приємний напій, але виключно у світлий час доби. Після заходу сонця візьміть за правило не вживати кофеїн. Цей напій бадьорості є найзапеклішим ворогом вашому сну.

13. Правильне дихання

Якщо вашу голову не залишають сторонні думки, постарайтеся зосередитися на своєму диханні. Для цього дихайте глибоко і повільно або неглибоко але коротко, щоб ваше дихання виконувало роль колискової, заспокоюючи вас і повільно допомагаючи вам заснути.

14. Зберігайте спокій

Якщо вас мучить безсоння не варто хвилюватися з цього приводу і зосереджуватися на цій проблемі. Цим ви ще сильніше погіршите своє становище. Це не кінець світу, тому розслабтеся і незабаром ви обов’язково заснете.

15. Не намагайтеся компенсувати брак сну

Якщо ваш розпорядок сну збився, не варто його насильно компенсувати денним сном. Цим ви будете давати вашому тілу помилкові сигнали, які ще сильніше зіб’ють його з пантелику. Лягайте спати як звичайно і незабаром ваш сон і самопочуття налагодяться.

Залишити коментар

*

Вгору