Вагітність і народження дитини – це дуже відповідальний етап у житті жінки. Акушери-гінекологи намагаються прищепити жінкам думку, що вагітність повинна плануватися заздалегідь, з тим, щоб підготувати організм до цього непростого періоду: підлікувати хронічні захворювання, карієс, виявити і пролікувати приховані інфекції, що передаються статевим шляхом. Нарешті, що важливо, підготуватися психологічно до народження дитини. ;D Чи можна все це зробити, якщо тобі тільки 16 років?

Зміни в організмі жінки під час вагітності

В організмі жінки під час вагітності відбуваються численні складні зміни, які створюють умови для внутрішньоутробного розвитку плоду, готують організм до пологів і грудного вигодовування новонародженого.

Рання вагітність

З початком вагітності в активному режимі працюють усі залози внутрішньої секреції, які забезпечують розвиток плоду і зміни в організмі матері. Зростають обмін речовин і споживання кисню, що створює додаткове навантаження на внутрішні органи. Організм накопичує азот (для синтезу білка), жири (йдуть на формування тканин плоду), залізо (для кровотворення), калій (для роботи серцевого м’яза), магній, кобальт, мідь і інші мікроелементи. Накопичення мікроелементів сприяє затримці води – ще один елемент додаткового навантаження на внутрішні органи.

Велике навантаження витримує під час вагітності серцево-судинна система, що пов’язано зі збільшенням об’єму циркулюючої крові і збільшенням об’єму матки, яка має свій потужний кровообіг. Великий обсяг крові змушує працювати в підвищеному режимі нирки і печінку. *YES*

Але найбільшим змінам піддаються статеві органи жінки. Матка збільшується за рахунок зростання м’язових волокон (у них накопичуються речовини, що забезпечують енергетику скорочення м’язів під час пологів), в її слизовій оболонці розростаються залози, кровоносні і лімфатичні судини і елементи нервової системи.

Всі ці процеси досить складно проходять навіть в організмі дорослої здорової жінки. Що ж говорити про дівчинку, у якої ще свої тканини й органи не повністю сформовані?

У якому віці вагітність вважається ранньою

Існують вікові рамки, коли пологи можуть бути небезпечні для незміцнілого організму. Звичайно ж, це вирішується індивідуально, адже кожна дівчинка розвивається по-своєму. Тим не менше, під ранньою вагітністю розуміють вагітність у 15-17 років. Цей вік є перехідним з дитинства у доросле життя.

Чим закінчується рання вагітність

Статистика говорить про те, що незапланована підліткова вагітність найчастіше закінчується абортами. Так, на 100 вагітностей у дівчаток-підлітків припадає 70 абортів, 15 пологів і 15 самовільних викиднів. Причому переривання вагітності у підлітків в 25% випадків відбувається на термінах 22 – 27 тижнів (аборти дозволені до 12 тижнів вагітності), що виключно негативно позначається на здоров’я дівчинки.

Чим закінчується рання вагітністьЯк відомо, аборти (особливо перші) викликають безпліддя, яке обумовлено виникненням хронічних гінекологічних захворювань. *CRYING* Тому акушери-гінекологи намагаються по можливості пропагувати методи запобігання незапланованої вагітності.

На жаль, навіть сьогодні, коли зняті обмеження з усіх видів пропаганди, підлітки мало що знають про засоби контрацепції, що і позначається на їх здоров’ї.

До чого може призвести рання вагітність

Рання вагітність, коли дівчата ще фізіологічно не готові до материнства, призводить до тяжких ускладнень при пологах і є причиною щорічної загибелі не менше мільйона новонароджених в усьому світі, особливо в країнах, що розвиваються. З цієї причини вагітність і пологи в країнах третього світу є провідною причиною смертності молодих жінок.

Серед промислово розвинених країн найбільше матерів-підлітків налічується в США, в Росії і в Новій Зеландії, найменше – у Південній Кореї, Японії та Нідерландах.

Вагітність у підлітків створює вищий ризик для здоров’я, чим вони молодші (він особливо значний для 13-16-літніх). Така вагітність впливає на частоту невиношуваності, оскільки в ранньому віці вона в 2,5 рази вище, ніж у жінок дітородного віку. У них частіше розвивається плацентарна недостатність, загроза переривання вагітності, токсикоз і анемія. При пологах у підлітків відзначається підвищений рівень материнської смертності.

До чого може призвести рання вагітністьРання вагітність може мати й такі наслідки для матері, як порушення будови кісток через нестачу кальцію, так як в даному випадку організм молодої матері конкурує з дитиною за право використання кальцію для росту кісток.

Діти, народжені підлітками, мають малу вагу при народженні і майже вдвічі частіше вмирають у дитинстві, ніж діти 20-30-річних жінок. У підлітків на 11% вище ризик народження дитини з вродженими аномаліями.

Рання вагітність – це найчастіше трагедія, тому потрібно зробити все для того, щоб їй запобігти. 😉

Коментарів

1
 • СТБ

  16.01.2012 14:33

  1.Привет,
  Я с телеканала СТБ ищу участниц в проект “Беременная в 16”.
  Возможно у тебя есть такие подруги ,либо знакомые, может в вашем учебном заведении есть девушки в положении до 18 лет
  В проекте мы делаем все для ее благополучия .

  2
  Героинями проекта станут девушки возрастом от 15 до 18 лет.
  Участвуя в нем будущая мама и ее родные будут иметь ряд преимуществ по сравнению с другими семьями:
  1. Девушка в любой момент может обратится к психологу, который всегда подскажет правильные решения и выход из тяжелых ситуаций, морально подготовить к одному из самых важных дней в ее жизни-появлению на свет ребенка.
  2. Следим за ответственным отношением врачей ,берем все растраты на себя, обеспечиваем хорошие условия родов.
  3.Мы исполняем мечту девушки ( желание, которое давно хотелось бы осуществить)!!!
  4.Команда стилистов поможет изменить образ ..
  5.Гонорар по окончанию съемки, сума которая для юной мамы будет не лишней.

  Съемки проходят раз или два в месяц. Мы сами приезжаем к героине в город и снимаем ее историю, разные моменты, отслеживаем изменения и регулярно поддерживаем.
  Проект будет показан через год, следующей Осенью в то время когда маленькая радость будет на руках у мамы )) Каждая серия про одну молодую маму ,у нас есть уже девочки которые родили и очень счастливы и благодарны нашей поддержке ))
  Благодарна за обратную связь.

  Саша 050 418 48 90 или 093 905 04 03 Таня

Залишити коментар

*

Вгору