Ні для кого не секрет, що від харчування мами залежить то, як буде набирати вагу малюк при грудному вигодовуванні. Хочеться відразу помітити, що незалежно від того як ви харчуєтеся, ваше молоко все одно буде багате всіма необхідними білками, вуглеводами, різноманітними жирами, вітамінами і мікроелементами з єдиною поправкою, що це буде братися з вашого організму.

Меню годуючої мами

Для того щоб і ви в процесі грудного вигодовування не завдавали шкоди своєму організму, вам варто дотримуватися меню годуючої мами, яке дозволить вам вчасно заповнити білки, вуглеводи та інші елементи, які потрібні для роботи вашого організму.

Загальні рекомендації для меню годуючої мами

Говорячи про меню годуючої мами важливо пам’ятати, що вам потрібно не тільки відновити свою форму після пологів, але й подбає про гарний приріст ваги у малюка. Для того, щоб обидва ці пункту стали реальні рекомендуємо дотримуватися таких простих рекомендацій при плануванні меню годуючої мами:

Різноманітність. Їжа повинна приносити задоволення, тому не можна, щоб вона була одноманітною. У вашому раціоні повинні бути: м’ясо, риба, молоко, кисломолочні продукти, яйця, хліб, вироби з борошна, різноманітні крупи, масла, овочі, фрукти, ягоди, різноманітні натуральні соки, цукор і кондитерські вироби. Саме ці продукти повинні складати меню годуючої мами в різноманітних комбінаціях.

Безпека. Всі продукти з меню годуючої мами перед вживанням повинні бути піддані ретельній термічній обробці. Якщо мова йде про молоко, то перевагу варто віддавати кисломолочним продуктам, так як коров’яче молоко може спровокувати у дитини алергію. Варто так само уникати продуктів, які містять консерванти. Ще в харчуванні варто дотримуватися концепції роздільного харчування, щоб взаємодія продуктів не завдавала вам дискомфорт. Постарайтеся не зловживати такими продуктами як виноград, так як вони сприяють бродінню або полуниці, оскільки вона може викликати алергію у малюка. Якщо ви сумніваєтеся в збалансованості вашої дієти, то застосовуйте добавки для годуючих мам, вони здатні забезпечити необхідну підтримку як вам, так і малюкові.

Загальні рекомендації для меню годуючої мами

Не забувати про воду. Вода, яку ви п’єте, з часом бере участь в утворенні молока. Тому важливо дотримуватися питного режиму при плануванні меню годуючої мами. Згідно нього протягом перших днів після пологів загальний об’єм рідини разом з першим не повинен перевищувати 1 літр, але після того, як утворення молока стабілізується ви можете нарощувати кількість води, але не зловживати.

Приклад меню годуючої мами

Спираючись на наведені вище принципи, складемо меню годуючої мами годуючої мами на 2 дні.

Отже, день перший:

  • Снідаємо гречкою з молоком вприкуску з чаєм і тостом з маслом.
  • Обідаємо легким курячим супчиком і вареною телятиною з тушкованими овочами, запиваємо чаєм або компотом із сухофруктів.
  • Легкий перекус у вигляді сирної запіканки і свіжого соку.
  • Вечеря – картопля пюре з овочевим салатом на сметаній заправці, запиваємо чаєм або кефіром.
  • Легкий перекус кефір і сирна запіканка.

День другий

  • На сніданок печена риба з овочами, хліб з маслом і чай з молоком або йогурт
  • На обід суп овочевий і рисова запіканка зі сметаною, запиваємо компотом.
  • Легкий перекус у вигляді кефіру і здобної булочки
  • На вечерю сир з варенням і чай з молоком
  • Легкий перекус кисіль з тостом.

Приклад меню годуючої мами

Я думаю, по цих двох днях ви зрозуміли, що харчування має бути частим, але різноманітним. Дуже важливо щоб ви його самостійно збалансували, виходячи зі своїх можливостей і особистих уподобань. При цьому не забуваючи, що кількість білка в молоці не залежить від меню годуючої мами, а от всі інші компоненти – так, і в разі їх відсутності, в харчуванні будуть потрапляти в молоко виснажуючи ваш організм.

Залишити коментар

*

Вгору