Вагітність приносить із собою не тільки щастя материнства, а й десяток інший кілограмів. Та все зрозуміло, спочатку їмо за двох, потім дбаємо, щоб молочко було жирним, а потім виходимо на роботу, що фактично остаточно забирає у вас всі можливості привести себе в порядок після пологів.

Харчування вагітних

Досить знайома і типова історія для більшості молодих мам, але це можна не допустити, якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікарів про харчування вагітних. Як практика показує, що правильне харчування вагітних дозволяє не тільки набрати вагу в межах норми, а й дуже швидко її скинути в процесі лактації.

Що має в себе включати харчування вагітних

Основою раціону майбутньої мами повинен стати білок, так як він є матеріалом для розвитку клітин плоду. Дуже важливо стежити, щоб білок був різного походження. Серед продуктів, які містять білок і обов’язково повинні бути в раціоні майбутньої мами варто назвати:

 • М’ясо (200 гр в день)
 • Рибу (2 рази на тиждень)
 • Кисломолочні продукти (100-150 сиру і 0,5 кефіру в день)
 • Яйця (1 шт в день)

Дуже важливо стежити за тим, щоб ці продукти пройшли максимально можливу за тривалістю термічну обробку, щоб вони не принесли вам небажані ускладнення.

Далі по важливості йдуть вуглеводи, вітаміни і мікроелементи. Всі перераховані компоненти містяться в сирих овочах (норма – 600 гр в день) і фруктах (норма – 400 гр в день). Якщо не хочеться їсти сирими, то можете це компенсувати сухофруктами. Хочеться відразу сказати, що ці овочі і фрукти жодним чином не забезпечать вашому малюкові необхідну вітамінну підтримку, так що від полівітамінів не відмовляйтеся і якщо є можливість віддавайте перевагу комплексам для вагітних.

Комплекс харчування вагітних

Крім цих основних елементів в харчуванні вагітних важливі поліненасичені, жирні кислоти, так званого вітаміну F. Ці компоненти можна додати в раціон за допомогою вживання в їжу нерафінованої олії (норма – 1 ст. ложка на день). Крім усього в харчуванні вагітної має бути безліч різноманітних каш, а от картоплю необхідно по максимуму виключити.

Як треба харчуватися вагітним

Коли майбутня мама сідає за стіл, то вона повинна розуміти, що вона їсть і для чого вона їсть, і як це позначиться на її організмі. Як би вам довго і наполегливо представники старшого покоління не доводили, що тепер ти «їж за двох» ви не погоджуйтеся на ці виверти. Головне завжди пам’ятати, що їсте ви самі і падає вся їжа тільки в ваш шлунок, як результат – саме ваш організм страждає від того, що у нього розтягується шлунок. А тепер уявіть ваш живіт росте і шлунок розтягується, а як результат ви перетворюєтеся в …. Ну, загалом, ви зрозуміли.

Спираючись на все вищесказане хочеться дати кілька слушних порад про харчування вагітних, які були сформульовані на основі досвіду молодих мам, які не тільки не одужали, а навіть дуже швидко схудли після народження дитини:

По-перше, їжте часто і маленькими порціями. На практиці ви можете носити з собою судок з фруктами і овочами – це дозволить вам позбавитися від почуття голоду.

Як треба харчуватися вагітним

По-друге, харчуйтеся якісними продуктами і дотримуйтеся рекомендацій зі здорового харчування. Краще ви з’їсте мало, але дійсно корисних речовин для малюка, ніж будете топтати булочки.

По-третє, те що ви вживаєте в їжу безпосередньо впливає на вашого малюка за допомогою свого хімічного складу, а підбір продуктів дозволяє вам впливати на розмір плода і його розвиток. На практиці помічено, що якщо ви на останніх місяцях зловживаєте виноградом, то надлишок глюкози дає можливість плоду швидко набирати вагу, що ви з лишком відчуєте під час пологів. Мамам, які націлені на тривалу лактацію при харчуванні вагітних на останніх місяцях варто налягати на горішки, так як це зробить молоко кориснішим і ситнішим для малюка.

Коментарів

1
 • Femil

  31.07.2012 11:54

  )))
  По-моему хорошо бы так питаться абсолютно любому человеку. Ну, может, чуть меньше кушать (если ведется малоподвижный образ в жизни), но в целом – придерживаться приведенных в статье принципов…

Залишити коментар

*

Вгору