Вагітність і народження дитини – це самий відповідальний період в житті жінки. Саме тому до нього потрібно готуватися, а не пускати все на самоплив. Щоб виносити дитину, жінці потрібні сили, а щоб запобігти ускладненням, як для матері, так і плоду, потрібно максимально виключити вплив на організм несприятливих факторів, таких, як шкідливі звички, інфекції, стреси і т.д.

Чи варто планувати вагітність?

Вагітність повинна плануватися, перш за все, для того, щоб жінка змогла народити здорову дитину. Саме тому перед зачаттям потрібно точно встановити, в якому стані знаходиться здоров’я майбутніх батьків. ;D

Чи варто планувати вагітність?

Починаємо з терапевта

За 3-4 місяці до зачаття жінці обов’язково потрібно відвідати терапевта і виявити можливі захворювання. Особливо важливо виявити захворювання серцево-судинної системи (наприклад, підвищення артеріального тиску), які в подальшому можуть викликати важкі ускладнення у вагітної жінки. Для виявлення прихованих захворювань потрібно буде пройти обстеження (аналізи крові, сечі і т.д.), для санації хронічного вогнища інфекції терапевт дасть напрямки до інших фахівців, наприклад, до стоматолога і отоларинголога.

Відвідування дільничного акушера-гінеколога

Краще відвідати саме того гінеколога, у якого ви будете спостерігатися під час вагітності. Мета відвідин – виявлення вад розвитку і запальних захворювань жіночих статевих органів, прихованих інфекцій та інших протипоказань для вагітності.

Запальні захворювання повинні бути проліковані, приховані інфекції виявлені і також проліковані.

Що таке приховані інфекції

Приховано можуть протікати такі інфекції, як хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, гарднерельоз, вірус герпесу. Всі вони передаються статевим шляхом і часто жінки навіть не підозрюють про їх існування. 🙁 Всі вони здатні викликати ряд ускладнень під час пологів і вагітності, а також вплинути на здоров’я та подальший розвиток дитини.

Тому всі жінки, які готуються до вагітності, повинні пройти обстеження на приховану інфекцію і якщо вони є, то пролікуватися.

Чим загрожує несумісність крові матері та плоду

Підготовка до вагітностіПеред зачаттям обоє батьків повинні визначити групу крові та наявність у ній резус-фактора. Несумісність крові матері і плоду по резус-фактору або по групі крові загрожує виникненням гемолітичної хвороби у новонародженого. Це дуже небезпечно.

Резус-фактор – це білок крові, розташований на поверхні червоних кров’яних тілець (еритроцитів). Приблизно 85% людей мають резус-фактор (є резус-позитивними), а 15% не мають, вони резус-негативні.

Якщо в кров людини з негативним резус-фактором потрапляє резус-позитивна кров, то організм сприймає резус-фактор як ворога і починає виробляти проти нього захист – антитіла, які, при повторному надходженні в організм резус-фактора, склеюються з ним і виводять його з організму (резус-конфлікт і згортання або гемоліз крові).

Звідси можна зробити висновок: перша вагітність у резус-негативної жінки резус-позитивним плодом, швидше за все, закінчиться благополучно, але при повторній такій вагітності конфлікт неминучий, тому переривання першої вагітності небажано. Вагітність ж резус-негативним плодом завжди закінчиться благополучно. Резус-негативний чоловік ніколи не стане джерелом резус-конфлікту. *OK*

Рідше гемолітична хвороба новонародженого викликається груповою несумісністю групи крові матері та плоду. При цьому за рахунок агглютиногена (А або В), наявного в еритроцитах плода, але відсутнього у матері, в материнській крові відбувається утворення антитіл до еритроцитів плоду. Найчастіше імунна несумісність виявляється при наявності у матері I групи крові, а у плоду – II, рідше III групи крові.

Виявляємо можливі генетичні захворювання

Майбутнім батькам бажано отримати консультацію у лікаря-генетика, який допоможе виявити захворювання, здатні перейти дитині в спадщину. Для цього генетик спочатку розпитає, чим хворіють батьки, а потім – їхні близькі та далекі родичі. Можливо, для уточнення ситуації доведеться здати аналізи для дослідження каріотипу – набору хромосом, їх числа, розмірів, форми і деталей будови.

Якщо ви абсолютно здорові

Вагітність і народження дитиниЯкщо в процесі всебічного обстеження (або після лікування) з’ясувалося, що майбутні батьки абсолютно здорові, то акушер-гінеколог пояснює жінці, що може завдати шкоди їй або майбутній дитині.

Здоровий спосіб життя – це не просто слова. Такі речі, як порушення сну і неспання, важкі фізичні та психічні навантаження, куріння, вживання алкоголю і наркотиків не можуть не відбитися на здоров’ї, як дитини, так і матері.

При підготовці до вагітності жінка повинна повноцінно харчуватися (ніяких дієт для схуднення!). Особливо корисні продукти, що містять фолієву кислоту, яка здатна попереджати різні вроджені захворювання. Фолієву кислоту містять також такі продукти, як бобові, горіхи, свіжа зелень, капуста, морква, картопля. *THUMBS UP*

У період підготовки до зачаття жінка повинна багато гуляти на свіжому повітрі і займатися гімнастикою.

Завжди було відомо, що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Повною мірою це відноситься і до вагітності.

Залишити коментар

*

Вгору