Молочниця або грибкове захворювання статевих органів неприємне саме по собі, а якщо воно з’являється у вагітної жінки, то тим більше. Іноді це завдає жінці справжнісіньку психічну травму, яка приносить більше шкоди, ніж молочниця. ;D Насправді проблема цілком вирішувана: гінеколог завжди знайде спосіб вилікувати молочницю у вагітної жінки без шкоди для здоров’я малюка.

Що таке молочниця?

Молочниця або кандидамікоз (кандидоз) слизових оболонок статевих органів – це інфекційне захворювання, викликане дріжджоподібними грибками роду Кандіда. Розвитку кандидозу сприяє зниженню захисних сил організму (імунітету), ендокринні захворювання, нестача вітамінів.

Молочниця при вагітності

Проявляється захворювання почервонінням і набряком слизових оболонок статевих органів, появою на них білих нальотів у вигляді плівок, сирнистих нашарувань і поверхневих ерозій (порушень цілісності слизової оболонки). Жінку турбує сильний свербіж.

Діагноз кандидозу підтверджується дослідженням мазка, взятого із статевих шляхів жінки, під мікроскопом або бактеріологічним дослідженням (посівом). Один з найбільш точних аналізів – аналіз, при якому виявляється наявність ДНК грибів Кандида в крові (метод ПЛР).

Як протікає молочниця у вагітних?

У вагітних жінок кандидоз зустрічається частіше з-за підвищення рівня жіночих статевих гормонів (це спричинює зміну мікрофлори піхви і сприяє розмноженню хвороботворних грибів). Під час вагітності хімічне середовище в піхві стає більш кислою, а імунітет знижується, що призводить до розмноження лейкоцитів – все це сприяє зростанню і розвитку грибів Кандида.

Грибкова інфекція може стати причиною запальних захворювань внутрішніх органів жінки, в результаті яких виникають спайкові процеси (розростання сполучної тканини на місці запалення). 🙁 Спайки викликають болі, які посилюються на великих термінах вагітності із-за розтягування стінок матки. Спайки в області внутрішніх жіночих статевих органів можуть стати причиною невиношування вагітності.

Молочницю потрібно лікувати, інакше інфекція може перейти на плід, вражаючи його органи і системи. Зазвичай інфекція вражає пуповину, шкіру, слизову оболонку порожнини рота і дихальних шляхів. Іноді дріжджоподібний грибок поширюється на велику кількість тканин і це може призвести навіть до загибелі плоду. Дитина може також заразитися молочницею, проходячи по родових шляхах матері. У такої дитини можна побачити бульбашки мовою або білястий наліт на яснах.

Лікування молочниці у вагітних

Молочницю при вагітності потрібно лікувати ретельно і під наглядом лікаря, інакше можна не вилікувати, і «замазати» основні ознаки захворювання, а інфекція так і залишиться в організмі. Лікування молочниці у вагітних проводиться за спеціальною схемою, яка включає в себе загальне та місцеве лікування:

  • Місцеве лікування молочниці – це свічки, вагінальні таблетки, креми. Можна змащувати стінки піхви бурою з гліцерином і спиртовим розчином брильянтової зелені, які припиняють ріст грибів, що в свою чергу сприяє зменшенню свербіння і виділень. Ці препарати можуть застосовуватися навіть у перші 12 тижнів вагітності, коли протипоказаний прийом практично будь-яких медикаментів.
  • Загальне лікування молочниці – це призначення лікарських препаратів, що впливають на збудника інфекції – грибка роду Кандіда, а також загальнозміцнюючий (піднімає імунітет) лікування та дієти.

Лікування молочниці у вагітнихЗастосування протигрибкових препаратів обмежено через їх токсичність. Для вагітних застосовуються тільки малотоксичні (і відповідно не надто ефективні) ністатин і пімафуцин. Найчастіше застосовується Пимафуцин, який володіє достатньою ефективністю і нетоксичний навіть у високих дозах. Такі препарати, як дифлюкан, клотримазол і т.д. при вагітності протипоказані. При призначенні загального лікування протигрибковими препаратами лікар повинен враховувати стан здоров’я вагітної жінки: наявність хронічних захворювань, схильність до алергій, особливостей перебігу вагітності. Ні в якому випадку таке лікування не повинно проводитися вагітною жінкою самостійно.

Для загальнозміцнюючого лікування призначаються спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, призначені для вагітних.

Дієта вагітної жінки, яка страждає кандидозом, не повинна включати в себе солодких, борошняних, гострих і смажених страв. У меню обов’язково мають бути присутні кисломолочні продукти. Для відновлення нормальної мікрофлори кишечника вагітна жінка може приймати біфідумбактерин (препарат, що містить корисні мікроорганізми, що мешкають в кишечнику).

Вагітність – це найбільш відповідальний період в житті жінки, тому будь-яка зміна в організмі, а тим більше захворювання, не повинно пройти непоміченим. Його потрібно вчасно виявити і пролікувати. 😉

Залишити коментар

*

Вгору