Вагітність, без сумніву, прекрасний час. Майбутня мати красива особливою, мерехтливою принадністю, сяє невловимою внутрішньою ясністю і чарівністю. Але крім душевного комфорту, кожній вагітній жінці необхідний комфорт тілесний. Досягти його можна нескладними вправами, які необхідно виконувати регулярно і під наглядом або особистого інструктора, або гінеколога, який веде вагітність. ;D

Отже, для чого потрібна вагітній жінці гімнастика?

По-перше, загальні види гімнастики підготують тіло до майбутніх пологів: розтягнуть м’язи, зміцнять сухожилля, додадуть тонус шкірі. Загалом, скажіть «так!» гімнастиці і ви не дізнаєтеся, що таке ці противні розтяжки.

Гімнастика для вагітних

По-друге, є спеціально орієнтовані саме на майбутню матір фізичні навантаження, які готують жінку до пологів, тренують силу м’язів спини, черевного преса, малого тазу; розвивають рухливість в суглобах хребта і в тазостегнових суглобах, еластичність зв’язок тканин промежини. Спеціальна підготовка, так само, як і загальна, включає розвиток витривалості – щоб підготувати жінку до тривалого і хворобливого процесу пологів.

По-третє, у багатьох під час вагітності виникають неприємні відчуття – судоми ніг, ломота в суглобах, запаморочення, біль у спині. Позбутися їх допоможе помірне фізичне навантаження.

Ну, і, по-четверте, (але не по-останніх), гімнастика допоможе підтримувати форму, зберегти форму грудей, стегон, рук, допомогти хребту підтримувати зростаючий животик і не забувати про поставу.

Плавання чудово заспокоює, тренує, тонізує, загартовує. Вага тіла у воді знижується, тому легше зберігати стійкість. Поштовхи під час занять гасяться водою, матка і плід стають легшими, зменшуються болі в попереку і тиск на суглоби. Водні вправи полегшують приплив крові до серця, що корисно при підвищенні тиску під час вагітності. За рахунок відтоку тканинної рідини в кровоносну систему і подальшого її виведення через нирки відбувається зменшення набряків. *OK*

Якщо до вагітності ви займалися плаванням, нехай додаткова смужка на тесті не стане перешкодою вашого захоплення. Але в той же час радісна новина не повинна і сподвигнути вас на різку зміну життєвого устрою. Не вмієте плавати? Вагітність – не привід навчитися!

Гімнастика для вагітних жінокЙога може стати знахідкою для вагітної жінки. Релаксуючі, спрямовані на самоспоглядання вправи і миролюбна філософія – саме те, що потрібно майбутній матері. Мінус, власне, тільки один – займатися вагітній жінці йогою бажано під керівництвом інструктора, а не у всіх і не завжди є така можливість.

Дихальна гімнастика вкрай важлива. Володіння «правильним» диханням дуже допоможе у пологовому залі, головне – тренуватися заздалегідь і довести прийоми до автоматизму, щоб не забути в стресовій ситуації.

Тренування черевного типу дихання

Лежачи на спині, покладіть руки на живіт для того, щоб можна було контролювати його рух під час дихання. Вдих через ніс – черевна стінка при цьому випинається, видих через рот – черевна стінка повертається у вихідне положення. Дихайте плавно, спокійно, не напружуйтеся. Повторити 10 – 15 разів.

Тренування грудного дихання

Лежачи на спині, руки на підреберній області. При диханні потрібно відчувати, як рухаються ребра, збільшується обсяг грудної порожнини. Вдих через ніс, видих через рот. Повторити 10 – 15 разів. *THUMBS UP*

Тренування частого дихання

Лежачи, рука вільно лежить на шиї. Рот напіввідкритий, дихання поверхневе і часте (як після тривалого бігу).

Гімнастика по термінах

Є вправи, які потрібно робити на ранніх термінах вагітності і не рекомендується – на більш пізніх, це очевидний факт. Спільним же для всіх періодів вагітності є перевага динамічних фізичних вправ статичним напруженням. Приділяйте увагу диханню, навчіться розслабляти окремі м’язові групи і досягати повного розслаблення. Заняття корисно завершувати душем або обтиранням.

Протипоказання в корисній гімнастиці для вагітних

Протипоказання в корисній гімнастиці для вагітних:

 • Втома і погане самопочуття
 • Загроза переривання вагітності
 • Звична невиношуваність
 • Багатоводдя
 • Передлежання плаценти
 • Маткові кровотечі під час вагітності
 • Токсикози вагітних (прееклампсія, нефропатія, набряки, неприборкана блювота)
 • Загострення хронічних захворювань
 • Проблеми серцево-судинної системи
 • Гнійні процеси
 • Знижений або підвищений артеріальний тиск
 • Підвищена температура
Залишити коментар

*

Вгору