Часи, коли вагітність вважалася хворобою, вже давно минули. Хоча до цих пір окремі лікарі продовжують дотримуватися цього переконання і рекомендують припинити всі фізичні навантаження. Однозначно можна сказати одне, що кожна вагітність індивідуальна, але якщо ви відчуваєте себе нормально, то невелика зарядка вам не зашкодить, а тільки піде на користь, як вам, так і малюкові.

Вправи для вагітних

Чому варто займатися спортом під час вагітності

Спорт, як всі ми знаємо, дозволяє тримати тіло в тонусі, що дуже важливо для вагітних жінок. Стан вагітності призводить, до того, що до кісток, мускулам, суглобам і різним органам пред’являються підвищені вимоги, тому що вони беруть на себе навантаження зростаючої всередині вас дитини. Тіло вагітної жінки – важлива підтримка, яку можна стимулювати за допомогою занять спортом. Заняття спортом впливають на тіло вагітних таким же чином як і на інших людей. Для вагітних фізичні вправи дозволять:

  • Збільшити тонус і силу м’язів, що дозволить вашому тілу носити додаткову вагу
  • Зменшить набряклість обличчя, ніг, ступнів і рук, оскільки покращується циркуляція рідин в організмі
  • Полегшує випорожнення
  • Зняти дискомфорт у спині та ногах
  • Звикнути до навантажень, які доведеться відчути під час пологів (за енерговитратами середні пологи – це крос на 20 км)
  • Легко відновиться і повернути собі фігуру

Які вправи варто робити під час вагітності

Серед занять, які рекомендовані під час вагітності можна виділити ходьбу, плавання і велотренажер. Ще можна додавати пілатес або йогу для вагітних. Якщо ви повні рішучості провести вагітність активно, то рекомендуємо звернутися в найближчий спортзал і проконсультуватися з тренером.

Фізичні навантаження для вагітних

Якщо в залі, який ви вибрали, немає групи для вагітних, то можна приєднатися до звичайної групи, але попросити тренера щоб вам підказували, які вправи варто виключити, а в яких знизити темп. Якщо ви приєднуєтеся до групи, то рекомендуємо вибирати групу з пілатес, так як це дозволить зняти напругу зі спини і сам пілатес просто ідеально підходить для вагітних.

Крім навантаження в залі можна почати ходити в басейн. Навіть якщо у них немає групи аквааеробіки просте плавання, дасть можливість зняти втому і дискомфорт у тілі. Крім цього вода подарує вам небувалу легкість і просто змиє втому дня.

У тренувальний процес ви повинні входити поступово, особливо якщо ви не активно займалися до цього. Під час тренувань ви повинні виключити вправи для пресу, а навантаження на живіт звести до мінімуму. Важливо виконувати вправи для вагітних повільно і в силу своїх можливостей. Важливо також прислухатися до рекомендацій лікаря, так як з огляду на ваші особливості протікання вагітності з різного терміну, він може пропонувати певні види вправ.

Спорт для вагітних

У комплекс вправ для вагітних обов’язково повинні входити вправи, що стимулюють кровопостачання органів тазу і вправи, які розвивають розтяжку. Незайвим буде, якщо в комплекс будуть включені вправи на розслаблення, так як вони тренують мізки і вчать вас розслабляти тіло. Такі вправи є неоціненими під час вагітності та пологів, так як навчають техніці реагування на напругу і стрес.

Залишити коментар

*

Вгору