Шия – одна з найуразливіших зон тіла, в якій накопичується велика кількість зажимів, що завдають дискомфорту на щоденній основі. У нашому матеріалі розповідаємо, як швидко та ефективно позбутися його.

Як швидко зняти втому шиї?

Напружена шия не тільки доставляє фізичний дискомфорт, а й погано впливає на зовнішність, поставу.

Причини проблем з шиєю

З дискомфортними відчуттями в ділянці шиї рано чи пізно стикаються всі: іноді її тягне, спостерігається втрата гнучкості, виникає біль. У такому стані важко зберігати працездатність і тим більше виглядати стрункою і впевненою. Причини є природними:

  • По-перше, багато хто проводить багато часу за комп’ютером — найчастіше в незручному положенні, нахиливши голову або висунувши її вперед.
  • По-друге, стрес впливає на стан м’язів, і шия реагує на психологічний тиск як ніяка інша частина тіла: втягується в плечі, напружується і, як наслідок, втомлюється.

Чому важливо регулярно дбати про шийний відділ хребта?

Наслідком хронічного спазму можуть стати не лише поганий настрій, фізичний дискомфорт та порушення постави. Адже саме через шию проходять судини, що качають кров від серця до мозку. Нерідко причиною частих головних болей є шия, що затекла. Таблетки знімають симптом, але потім проблема повертається. Якщо не упорядковувати шийний відділ, мозок постраждає від недостатнього харчування. На щастя, позбутися втоми тканин і відновити кровообіг можна за допомогою декількох простих методів.

Чому важливо регулярно дбати про шийний відділ хребта?

Ефективні техніки для підтримки шийного відділу

Проблему вирішать гімнастика та масаж. Краще поєднувати способи, а не обмежуватися лише одним із них. Серед найкорисніших вправ для зняття втоми з шиї можна виділити:

Симетричні нахили вбік

Випряміть. Покладіть ліву руку на маківку і плавно потягніть голову вліво. Уникайте ривків. Досягши граничного нахилу, замріть на півхвилини і, не поспішаючи, поверніться у вихідне положення. Тепер повторіть вправу праворуч. По 5 підходів із кожного боку буде достатньо.

Розтяжка тильного боку шиї

Сядьте, розправивши плечі і дивлячись уперед. Не поспішаючи опускайте підборіддя до грудей, доки не відчуєте натяг поверхні шиї ззаду. Зберігайте положення стільки, скільки вийде: можна починати з 10 секунд, поступово збільшуючи час до 30. Розслабтеся та підніміть голову без різких рухів. Навіть три-чотири повтори дадуть відчутний результат.

Обертання плечима

Випростайтеся, розслабте лопатки, кілька разів підніміть та опустіть плечі, орієнтуючись на кругову траєкторію. Не робіть великої амплітуди. Цю вправу корисно виконувати кілька разів упродовж дня.

Розтяжка за допомогою валика

Прийміть положення лежачи: на підлозі або на іншій твердій поверхні. Зробіть з рушника пружний валик та помістіть його під основу черепа. Розслабтеся, витягніться: потилиця, плечі та лопатки повинні торкатися підлоги. Практику можна виконувати до 10 хвилин, але якщо відчуєте дискомфорт раніше, не старайтеся. Потрібен час, щоб м’язи та хребет звикли до розтягування.

Самомасаж шиї

Щоб підтримати шию масажем, можна записатися на прийом до професіоналу, але це необов’язково. Тактильна дія на комірцеву зону завжди націлена на зняття м’язового спазму та покращення циркуляції крові.

Самомасаж шиї

Самостійно допустимо застосовувати такі техніки масажу:

Глибокі натискання та розтирання

Розумніше проконсультуватися з фахівцем, щоб він пояснив, у яких точках вплив найбільш ефективний та безпечний. Шкіра біля основи черепа і там, де шия переходить у плечі, точно буде вдячна, якщо ви її будете розминати.

Вібраційний масаж

Сьогодні в магазинах можна придбати безліч масажних апаратів: головне – підібрати відповідний.

Масажний ролик

Найчастіше розім’яти власну шию руками досить важко, але для механічного впливу також є допоміжні прилади. Здебільшого вони компактні: їх навіть можна носити з собою на роботу.

Регулярно турбуватися про шию зробити звичкою безперечно варто. Поліпшиться не тільки постава, а й загальне самопочуття, а головне – ви уникнете великої кількості проблем зі здоров’ям.

Залишити коментар

*

Вгору