Вагітність – це особливий стан, при якому жінці потрібні додаткові фізичні і психічні сили. Йога – це саме те, що здатне підтримати жінку в цей непростий період, тому що вона допоможе ідеально підготувати тіло і психіку до пологів. Вагітні жінки, які регулярно виконують вправи йоги, мають прекрасні шанси народити здорову дитину.

Що таке йога?

Йога для вагітнихЙога виникла в Стародавній Індії і, вдосконалюючись з покоління в покоління, дійшла до наших днів. Згідно йогівські уявленням сенс життя – в морально-етичному, психічному і духовному вдосконаленні. Основною метою вдосконалення є досягнення такого стану, при якому людина сприймає все живе в навколишньому світі як самого себе. *OK* А це можливо тільки при усвідомленні себе складовою частиною всесвіту. Досягається такий стан шляхом фізичного (вправи хатха-йоги) і психічного (вищі напрями йоги – карма-йога, раджа-йога, бахакті-йога) вдосконалення.

Що дають вагітній жінці заняття йогою

Фізичні вправи і дихальна гімнастика хатха-йоги при регулярному виконанні чудово підготують організм жінки до фізичних навантажень на пізніх термінах вагітності і в пологах. Психічний тренінг допоможе реалізувати приховані сили, зміцнити волю. Ці вправи дозволять сконцентруватися на своєму внутрішньому стані, стати єдиним цілим з новою, ще не народженою людиною.

Фізичні вправи для вагітних (хатха-йога)

Комплекс занять йогою для вагітних повинен проводитися з урахуванням всіх фізіологічних особливостей цього періоду і включати в себе найбільш прості асани (вправи). Ці вправи потрібні для того, щоб допомогти вагітній жінці позбутися набряків, запорів, головного болю, болю в спині і підготувати її до пологів.

Комплекс вправ йоги включає:

  • Вправи для зміцнення суглобів;
  • Вправи для розтяжки м’язів;
  • Дихальну гімнастику;
  • Вправи для розслаблення;
  • Вправи для поліпшення кровообігу.

Фізичні вправи для вагітних (хатха-йога)

Вправи для суглобів і розтяжки м’язів покращують гнучкість, сприяють нормальному травленню, кровообігу, зміцнюють м’язи спини, ніг і черевного преса. Всі разом ці вправи поліпшують самопочуття вагітної жінки і дитини і чудово готують організм до навантажень під час пологів. Комплекс фізичних вправ (асан) краще робити (або хоча б починати робити) під керівництвом досвідченого тренера, роблячи це самостійно, ви можете завдати шкоди, як своєму організму, так і майбутньому дитині. *NO* Дихальні вправи підвищують імунітет, збільшують об’єм легенів, прискорюють обмінні процеси, в результаті чого кров несе до тканин вагітної жінки та плоду додаткове харчування і кисень.

Дихальна гімнастика, основні принципи:

  • Вдих і видих здійснюється тільки через ніс;
  • Перед вдихом потрібно робити повний видих;
  • Всі вправи потрібно робити свідомо з максимальною концентрацією уваги.

Техніка виконання глибокого дихання:

Вихідне положення – сидячи на жорсткому стільці з прямою спиною і з закритими очима, повільно і плавно видихніть повітря з легенів, потім зробіть такий же повільний плавний вдих на весь об’єм легенів (і те, і інше на рахунок 6 або 8); фіксуйте свої відчуття , дихайте близько 2-3 хвилин (можна почати з однієї хвилини, а коли звикнете – п’ять хвилин).

Дихальна гімнастика дозволить жінці не втрачати свідомість і не задихатися під час потуг, коли тіло дихає досить інтенсивно. Регулярна присутність певних дискомфортних відчуттів у тілі при виконанні тих чи інших фізичних та дихальних вправ дозволять жінці бути готовою до болю і фізичних навантажень при пологах.

Психотренінг для вагітних

Психотренінг для вагітнихВ основі всіх вправ йоги лежить самонавіювання. Йога вчить, що характер, самопочуття, емоційний і фізичний стан залежить від настрою людини. Сам процес мислення по суті і є самонавіювання, так як жодна думка не пропадає задарма, а надає певний вплив. Найбільш ефективно самонавіювання, коли активні (спеціально створені для цих цілей) думки протікають на тлі розслаблення (розслаблення м’язів, судин, дихання). Згідно йогівським уявленням кожна клітинка нашого тіла (а значить, і кожен орган) має розумом. До органу можна звернутися з твердим ясним наказом. Спробуємо зробити це на практиці. ;D

Сядьте в зручне крісло, закрийте очі і розслабтеся: відчуйте, як важчають спочатку руки, потім ноги, потім усе тіло. Коли ви навчитеся викликати приємну вагу в руках і ногах, то можна почати вводити в підсвідомість активні думки, які ви придумали заздалегідь. Наприклад, у вас болить поперек (стан її залежить від роботи хребта), звертаємося зі словами (подумки або вголос): «Хребет, я наказую тобі твердо підтримувати моє тіло, твої нервові закінчення повинні підходити до всіх органів і тканин, ніде не здавлюючи і не перериваючись ». Вивчіть заздалегідь підготовлену формулу і повторюйте її механічно в стані розслаблення багато разів, намагаючись співвіднести ритм слів з ритмом дихання. Такі формули-накази можна придумати для будь-якого органу.

Йога може чудово підготувати жінку до пологів. Але потрібно пам’ятати, що вагітність вимагає особливого, дбайливого відношення, тому не намагайтеся зробити все і відразу, тут чудово підійде народна думка: «Тихіше їдеш, далі будеш».

Залишити коментар

*

Вгору