Самостійне обстеження грудей – необхідна умова профілактики раку молочної залози. Як його проводити в домашніх умовах – я розповім нижче. Домашній огляд грудей рекомендується проводити через пару днів після закінчення місячних, коли грудні залози не напружені.

Самостійне обстеження грудей

При обстеженні грудей Ви повинні перевірити:

  • Не помінялися чи розміри і форма кожної з грудей (одна, наприклад, стала більша за іншу)
  • Чи немає на молочних залозах почервонінь, так званих втягнень і зморщень (з вигляду нагадують лимонну кірку)
  • Не змінилися форми сосків і кружків навколо них, симетричні чи вони
  • Наявність тріщин, почервонінь, вологих лусочок на сосках

Виконується він у двох положеннях – стоячи і лежачи.

Як обстежити груди?

Станьте прямо перед дзеркалом так, щоб Вам нічого не заважало. Подивіться на стан обох грудей:

• з руками на поясі
• з руками за головою

Тримаючи руки на поясі, зведіть плечі з ліктями вперед і подивіться, чи симетрично рухалися груди, однакову чи форму вони прийняли.

Тепер підніміть над головою праву руку. Пальцями лівої руки дуже уважно досліджуйте праву грудь. Почніть від соска і рухайтеся колами до краю. Надавлюйте досить щільно й упевнено, щоб нічого не пропустити. Коли обмацали всі груди – перевірте зону пахви. Якщо Ви намацали ущільнення або якась ділянка грудей була більш чутлива до дотиків – обов’язково зверніться до лікаря!

Як обстежити груди

Стисніть сосок – в здоровому стані з нього не повинна виділятися рідина. Якщо є виділення – не тягніть з візитом до лікаря.

Повторіть аналогічні дії з лівою груддю.

У позі лежачи існує 2 варіанти самостійного домашнього огляду грудей. Перший – давно застосовуваний і описуваний частіше за все, другий – відносно новий, розроблений американцями і заявляється, як найбільш ефективний метод для виявлення змін в грудях.

Перший спосіб самостійного обстеження грудей лежачи

Лягайте на спину, підклавши невелику подушку або валик під праву лопатку. Праву руку опустіть вздовж тіла. Пальцями лівої руки обмацайте праву молочну залозу, починаючи від зовнішньої верхньої частини і рухаючись за годинниковою стрілкою. Дійшовши до соска, обережно стисніть його і подивіться, чи не виділяється рідина. Не забудьте досліджувати пальчиками пахвову зону.

Те ж саме повторіть з лівою груддю.

Другий спосіб самостійного обстеження грудей лежачи

Ви лягаєте на спину на рівну поверхню, а голову кладете на праву руку. Натискаючи вказівним, середнім і безіменним пальцями, малюєте нібито маленькі кружечки, переміщаючись таким чином по всій поверхні правої грудді.

Спосіб самостійного обстеження грудей лежачи

Потім тими ж пальцями рухаєтеся вниз і вгору по грудях, щоб намацати незвичні ущільнення.

Дослідіть таким же способом ліву грудь.

Якщо роздягаючись, Ви виявите на нижній білизні плями там, де він стикається з сосками – це привід для негайного огляду у фахівця.

Якщо Ви сумніваєтеся, чи правильно вивчаєте груди, чи достатньо сильно натискаєте на неї – порадьтеся з лікарем, наприклад з гінекологом, на огляді у якого необхідно бувати кожні півроку. Адже він, крім дослідження статевих органів, повинен також оглядати і Ваші груди.

І наостанок хочу сказати, що якщо Ви відчуєте в грудях ущільнення – не впадайте у відчай! Крім злоякісної пухлини, це можуть бути, наприклад, кісти або жировики. І ще одна порада з особистого досвіду – сходіть до декількох фахівців, тому що один може помилятися. У приватній клініці, зробивши дороге узі, мені наказали лікуватися від запалення лімфовузлів, хоча на ділі ущільнення виявилося жировик.

Залишити коментар

*

Вгору