Причиною післяпологової депресії є зниження рівня жіночих статевих гормонів і нова, дуже складне якість життя молодої мами.

На тлі фізичної втоми, жінки відчувають серйозні психологічні навантаження. Величезна відповідальність за дитину, невпевненість у собі, неминучі помилки при догляді за малюком, страх за його здоров’я – все це веде до тривожного і пригніченого стану.

Післяпологова депресія у жінок. Симптоми та лікування

У перші дні після пологів у жінок часто буває підвищена дратівливість, навіть агресивність. Цей стан може бути коротким, і молода мама швидко адаптується до свого нового статусу.

У рідкісних випадках симптоми депресії тривають до року і приймають складний характер. Це потребує лікування у психотерапевта, або у психіатра.

Післяпологова депресія у жінок

Ось декілька простих порад, як близькі люди можуть допомогти жінці справитися з депресією:

  1. Вислухайте і заспокоїте молоду маму.
  2. Допоможіть доглядати за дитиною, дайте мамі відпочити.
  3. Коли мама роздратована, постарайтеся зробити так, щоб дитина в ці моменти була не з нею. Малюки сильно відчувають негатив, реагують на нього.
  4. Зберігайте спокій самі, згладжуйте конфліктні ситуації.

Вихід з післяпологової депресії сприяє поверненню жінки до її нормальної ваги. Але пам’ятайте! Матерям, які годують груддю, не слід дотримуватися дієти. Сон в даному випадку буде найефективнішим засобом. Позитивний вплив сну на зниження ваги відзначають багато лікарів.

Вихід з післяпологової депресії

Пам’ятайте, що всі жінки відчувають післяпологову депресію, що це стан тимчасовий, будьте більш терпимими і поблажливішими до своїх коханих!

Залишити коментар

*

Вгору