Мабуть, алергія – це одна з найпоширенішихЩо таке алергія хвороб у світі. Практично, з усіх живих людей на планеті кожен п’ятий, а то й четвертий страждає таким захворюванням. Алергія за природою своєю дуже велика, можна сказати, надмірна чутливість, або просто не стандартна реакція організму на всілякі речовини, які для більшості людей є абсолютно безпечними. В організм алергени потрапляють чотирма відомими способами:

  • через шкірний покрив звичайно просочуються хімікалії і речовини, які знаходяться в миючих засобах, косметиці, у всьому, з чим контактує шкіра людини;
  • ліки, вакцини, а також укуси комах або тварин заносять алергічну реакцію в наш організм підшкірним шляхом;
  • дихальна система організму пропускає через легені леткі речовини;
  • і останній, але не маловажний спосіб – це попадання через травний тракт речовин, на які організм реагує негативно.

Реакції алергіків поділяються на дві основні групи: це негайна реакція на подразник і уповільнена. До миттєвих відносяться такі реакції, як чхання, кашель, різні види кропив’янки, набряк Квінке, а іноді подразник може призвести і до анафілактичного шоку. А ось реакції другого типу, уповільненого, на відміну від негайного, можуть розвиватися набагато довше, протягом довгих годин, а часом і доби. До них відносяться рослинні, лікарські, промислові алергени, основані на так званих контактних дерматитах.

Симптоми алергії

Основним фактором появи алергії є навколишнє середовище і спадковість генетичного рівня. Якщо у людини є близькі родичі, які страждають від будь-якого типу алергії, то найчастіше є велика ймовірність, що і він успадкував перевищуючу норму реакцію з алергічними подразниками.

Безліч людей вважають, що сама по собі алергія є безпечною хворобою, і в кращому випадку пройде без поганих наслідків. Це дуже безвідповідальне ставлення до свого здоров’я. При виявленні у себе симптомів алергії, особливо не знаючи причини їх появи, потрібно обов’язково звернутися до лікаря. Пройти всі рекомендовані ним дослідження, аналізи, на базі яких доктор зможе встановити причину захворювання і ґрунтуючись на лабораторних висновках індивідуально призначити саме оптимальне лікування. Не варто ніколи забувати, що кращим лікуванням будь-якої хвороби – це своєчасне запобігання її появи.

Залишити коментар

*

Вгору