Для годівлі дитини груддю вікового обмеження не існує. У нинішній час багато фахівців рекомендують це робити до двох років. Але це не виключає можливості годування діток старше цього віку, особливо якщо цього хочуть і малюк і матуся. Ці терміни рекомендовані жінкам не випадково. Їх встановили в зв’язку з тим, що в молоці матері міститься достатня кількість мікроелементів, необхідних для правильного розвитку малюка, а особливо на перших етапах життя.

До якого віку малюка годувати груддю

У немовлят грудне молоко засвоюється набагато краще, ніж якесь інше дитяче харчування. У молоці міститься в декілька разів більше вітамінів та корисних речовин, ніж у будь-якому штучному харчуванні.

У перші півроку дитині необхідно тільки грудне молоко матері, тому що разом з ним він отримує всі необхідні поживні речовини й воду. Після шести місяців життя малюкові як і раніше корисно материнське молоко, але воно вже не повністю задовольняє всі потреби дитини. Саме через це є таким необхідним поступове введення в раціон прикорму.

Вже на другому році життя харчування малюка має бути більш різноманітним, і його денний раціон все більше стає схожий на раціон дорослої людини. Годувати груддю малюка можна не більше двох разів на добу, найчастіше це нічне годування, яке дуже важливо для дитини. Саме в цей період діти ростуть інтенсивно, психічно і фізично розвиваються. З цієї причини грудне вигодовування продовжувати потрібно якомога довше, щоб дитина гармонійно і правильно росла.

Насправді природа грудного молока унікальна. Наприклад, якщо жінка народила недоношеного малюка, то в перші два тижні молоко за складом дуже близько до молозива. Це сприяє тому, що дитина може надолужити відставання у своєму розвитку. А на самому останньому етапі лактації, на її другий рік, молоко містить захисні білки, що нагадують молозиво, які сприяють запобіганню багатьох інфекційних захворювань.

До якого віку годувати свою дитину грудьми насамперед вирішує мати. У рідкісних випадках це може зробити лікар, якщо для продовження годування груддю є якісь протипоказання.

Залишити коментар

*

Вгору