Інтимна гігієна дуже важлива для кожної дівчинки, дівчини і жінки, адже з її допомогою ми не тільки очищуємо свої зовнішні статеві органи, але також підтримуємо їх кислотно-лужний баланс і перешкоджаємо розмноженню небажаних мікроорганізмів.

Жіноча інтимна гігієна включає в себе не тільки використання спеціальних засобів, але також вибір якісної білизни і певні правила.

Засоби для інтимної гігієни

Отже, що стосується нижньої білизни, а конкретно трусиків, то вони повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів, облягати тіло, але при цьому ніде не тиснути. Тільки така білизна є запорукою здоров’я жіночих статевих органів.

Правила інтимної гігієни:

1. Перед підмиванням обов’язково ретельно помийте руки. Підмивайтеся тільки теплою водою у напрямку спереду назад, тобто від клітора до заднього проходу. І здійснюйте інтимний туалет не менше двох разів на добу: вранці і ввечері, а також після кожного статевого акту.

2. У Вас обов’язково має бути свій м’який і чистий рушник для інтимної гігієни. Після підмивання не витирайтеся їм, а просто промакуйте вологу.

Інтимний туалет

3. Під час критичних днів не купайтеся у ванні, басейні, морі або річці, навіть з тампоном – захистіть себе від підвищеного ризику інфекцій. Не займайтеся сексом під час менструації, це може привести до запальних процесів. Прокладки для місячних варто змінювати 4-6 разів на день, щоденні – кожні 4 години, а тампони і того частіше – кожні 2-4 години. Та й взагалі, користуйтеся тампонами рідко і лише в перші дні циклу. Щоб не говорили виробники про їхню безпеку, вони можуть спровокувати розмноження небезпечної мікрофлори і негативно вплинути на шийку матки.

4. Не користуйтеся для інтимної гігієни звичайним милом, воно лужне, а наше середовище “там” кисле, і повинно залишатися саме таким.

5. Під час миття статевих органів не направляйте в піхву сильний струмінь води, вона буде вимивати таку необхідну нам природну змазку і цим полегшувати шлях хвороботворних мікроорганізмів.

Правила інтимної гігієни

6. Засоби для інтимної жіночої гігієни НЕ ЛІКУЮТЬ ніяких захворювань, тому якщо помітили у себе симптоми незвичні – не відкладайте візит до гінеколога!

А тепер давайте дізнаємося, які ж існують засоби для інтимної гігієни для жінок та дівчат і як їх вибирати.

По-перше, купуйте їх тільки в аптеках (віддайте перевагу саме їм), жіночих магазинах або супермаркетах солідних – це і гарант якості, і захист від підробок.

По-друге, читайте склад. У ньому вітаються такі компоненти:

  • Молочна кислота (саме вона у великій кількості виділяється корисними лактобактеріями статевих органів і забезпечує кисле середовище),
  • Масло чайного дерева – хороший засіб для профілактики жіночих хвороб,
  • Екстракти лікарських рослин, наприклад ромашки, календули, кори дуба – вони є хорошими антисептиками або надають зволожуючий ефект,
  • D-пантенол – зволожуюча речовина, плюс знімає роздратування.

Жіноча інтимна гігієна

По-третє, віддавайте перевагу засобам без штучних барвників та ароматизаторів, тобто натуральним. Крім зовнішнього вигляду і наявності або відсутності аромату, про це свідчить термін придатності: якщо засіб для інтимної гігієни можна зберігати довго, тобто 2-3 роки – він не може бути повністю натуральним!

Засоби для інтимної гігієни діляться на:

  • гелі
  • пінки і мусси
  • креми
  • спеціальне мило
  • вологі серветки
  • дезодоранти

Тепер розглянемо всі засоби для інтимної гігієни більш ґрунтовно:

1. Гель для інтимної гігієни

Гелі досить рідкі, піняться не сильно, мають велику кількість зволожуючих складових (пристойно більше, ніж мила для інтимної гігієни).

Гель для інтимної гігієни

2. Пінки і муси для інтимної гігієни

Дуже легкі, делікатні, ідеальні для чутливої ​​шкіри, але при цьому добре очищають і дарують відчуття свіжості.

3. Креми для інтимної гігієни

Дуже добре зволожують і заспокоюють шкіру і слизову, їх можна використовувати перед басейном або купанням у річці для захисту від сухості. Крема також можна застосовувати, як лубріканти під час сексу.

4. Спеціальне інтимне мило

Інтимне мило містить рослинні екстракти, в ньому відсутні барвники та консерванти, воно ніжніше, ніж звичайне.

5. Вологі серветки для інтимної гігієни

Призначені спеціально для такого делікатного догляду завдяки просоченню спеціальним лосьйоном, до складу якого входить молочна кислота, а також зволожуючі і дезинфікуючі компоненти. Використовуйте серветки, коли неможливо застосувати перелічені вище засоби інтимної гігієни.

Вологі серветки для інтимної гігієни

6. Дезодоранти для жіночої інтимної гігієни

У таких дезодорантів відсутній аромат, але вони маскують Ваш природний запах (якщо він Вам раптом не подобається). Дезодорант застосовують після підмивання, так як не замінює його і не очищає Ваші статеві органи.

Любіть себе, приділяйте час для догляду за делікатними частинами тіла і вибирайте якісні засоби для гігієни!

Залишити коментар

*

Вгору