Як і все незрозуміле сни розбурхують розум багатьох людей. Сьогодні навіть є інститути, які спеціалізуються на вивчення сну, але все ж ця тема все ще залишається мало дослідженою і в ній все ще є багато «чому». Одним з ключових «чому» для вчених є: «чому нам сняться сни?». Отриманий вченими досвід має на це багато припущень, але давайте про все по порядку.

Чому сняться сни

Теорії про сни

Серед учених, які досліджували процес сновидіння Зигмунд Фрейд, Карл Юнг, Алан Хобсон, Роберт Маккарлі, а також багато сучасних вчених. Кожен з теоретиків висував безліч припущень природи сновидінь, але всі однозначно сходяться на тому, що в основі цього процесу лежить психіка людини.

Приміром, Зигмунд Фрейд у своїх теоріях стверджував, що через сни проявляється наші бажання і пригнічені потреби, але навіть в своїх теоріях він завжди робив застереження, що «Іноді сигара – це просто сигара», а не пригнічене сексуальне лібідо. На противагу ж Фрейду Карл Юнг в своїх теоріях стверджував, що сновидіння дозволяє відображати самого себе і під час сну знаходити вирішення своїх проблем.

Теорії про сни

У свою ж чергу тільки Алан Хобсон і Роберт Маккарлі дали відповідь чому нам сняться сни. Вони досвідченим шляхом довели, що процеси, які відбуваються в головному мозку під час сну дозволяють «показати картинки» з пам’яті отриманого нами досвіду. Відбувається ця демонстрація завдяки хаотичним імпульсам, які за своєю природою носять електричний характер. Подальші дослідження показали, що подібна «демонстрація картинок» дозволяє мозку тренувати ділянки, які не задіяні під час неспання. Крім цього було виявлено ряд інших процесів, які відбуваються в мозку у людини, і прямо чи опосередковано здатні впливати на життєдіяльність людини.

Практика сновидіння

Як стверджують сучасні психологи людей, які бачать сни можна вважати щасливими, тому що уві сні людина абсолютно розслаблена і вранці здатна сконцентруватися на собі, а не на те, куди спочатку бігти вранці. Ще на процес сновидіння може впливати Місяць, але важливо розуміти, що якщо людина не здатна пригадати те, що бачила вночі говорить про те, що вона досить перевтомлена фізично або емоційно. Тому варто задуматися або про зміну роботи або пора знижувати темп своєї завантаженості.

Практика сновидіння

Найцікавішим підвидом снів по праву можна вважати віщі сни. Ставлення людей до віщих снів дуже різноманітне, так як самі розумієте, все залежить від того, як їх трактувати. Ознакою такого сну по праву можна вважати, що був дуже яскравий і в ньому присутня робота, яка не дає вам спокою. Іноді такі сни викликають у вас відчуття “дежавю” і саме це повинно вас насторожити. При трактуванні таких снів важливо, щоб ви віщення побаченого вами сну розглядали, тільки як один з варіантів вашого майбутнього, а події, які дійсно в ньому відбулися, будуть залежати тільки від вас.

Щоб учені не говорили однозначно можна сказати одне: «спали, спимо і спати будемо», але давайте підходити до даного процесу, адже усвідомлене сновидіння може піднести привабливі перспективи аж до читання майбутнього. Так, що бажаємо всім тільки солодких снів.

Залишити коментар

*

Вгору