Багато знають і стверджують, що паління приносить здоров’ю тільки шкоду, однак, не кожен може аргументувати свої слова і сказати яка саме шкода завдається. Ця стаття допоможе вам дізнатися на скільки шкідливо куріння і чому.

Для визначення шкоди паління, вчені з Канади вирішили провести дослідження на мишах. Було проведено 2 дослідження, одне з яких тривало 6 тижнів, а друге 12. На піддослідних мишей кожен день впливали димом від сигарет. Спочатку димом від однієї сигарети в день, а потім від двох (доза середнього курця).

Шкода куріння

Була створена і контрольна група мишей, які перебували в схожих умовах, тільки вони не піддавалися впливу сигаретного диму. По закінченню експериментів, вплив сигаретного диму припинялося і для отримання зразків вичікували 6 тижнів. Цей час необхідно було для того, щоб у мишей дозріли сперматозоїди.

Куріння сигарет

Потім, вчені провели аналіз сперматогоніальних клітин, які відповідають за дозрівання сперматозоїдів і з’ясували, що у мишей, який піддавалися впливу тютюнового диму, пошкоджено деякі фрагменти ДНК, що призвело до їх мутації. Також, визначили, що у “кращих” мишей в 6 тижневому дослідженні в порівнянні з групою контролю частота мутацій ДНК в 1.4 рази більше, а в 12 тижневому – в 1.7.

Ці дослідження показали, що паління сигарет завдає величезної шкоди не тільки тим, хто палить, але і його потомству, оскільки призводить до мутацій і спадковим змінам в ДНК стовбурових клітин, що виробляють сперму. Це означає, що якщо у курця батька сталися мутації ДНК, то його діти успадкують і збережуть їх у своєму генетичному коді.

Куріння сигарет і зачаття

Тому, якщо хочете, щоб ваші діти були здорові, рекомендуємо вже зараз, до зачаття, кинути палити сигарети як майбутнім матерям, так і майбутнім батькам.

Залишити коментар

*

Вгору