Більшість людей знайомі з очевидними наслідками недосипання — важкими повіками, проблемами з увагою і просто сонливістю. Але у недосипання є набагато більше негативних ефектів, ніж більшість з нас зазвичай звикло думати.

6 наслідків недосипання

1. Виснажується нервова система, що призводить до дратівливості і агресії

При дефіциті сну людина все більше занурюється в похмурі думки, що може привести до пригніченого психоемоційного стану.

2. Погіршується реакція

Результати численних досліджень показують, що втому внаслідок недосипання по швидкості реакцій на подразники можна прирівняти до стану сильного алкогольного сп’яніння.

6 наслідків недосипання, які небезпечні для здоров’я

3. Уповільнення розумових процесів

Недосипання призводить до зниження концентрації уваги. У разі нестачі сну важче зосередитися і легше помилитися. Це заважає виконати завдання, які вимагають логічного міркування або комплексного підходу.

4. Послаблюється пам’ять

Справа в тому, що під час сну вся нова інформація, яку ми отримали за день, включається в короткострокову пам’ять. При цьому різні фази сну грають різні ролі в обробці нової інформації в спогади. Якщо сон неповноцінний, важливі цикли порушуються.

5. Формується залежність від цукру і кофеїну

Якщо у вас спостерігається сильна тяга до цукру і кофеїну, це може бути пов’язано з недосипанням. Вашому організму хочеться отримати стимулюючий ефект від цих речовин, щоб продовжувати працювати далі.

6. Погіршення настрою і психічного здоров’я

Брак сну може значно змінити настрій. Не виспавшись, ви будете дратівливі і агресивні, і навряд чи впораєтеся з емоційною напругою. Хронічна сонливість рано чи пізно призведе до депресії.

Залишити коментар

*

Вгору