Ми фіксуємо моменти життя, щоб зберегти їх у спогадах, бо наша пам’ять мінлива. Але із поширення телефонних фотокамер виникає питання: чи не надто часто ми хапаємося за камеру?

Чи допомагають фотографії зберегти спогади?

Дослідження професора психології Лінди Генкель свідчать, що так. Її експерименти демонструють, що часте фотографування погіршує здатність згадати деталі події. Ми фотографуємо, щоб краще запам’ятати, але саме те, що ми бачимо через об’єктив фотокамери, здається, ми й забуваємо швидше.

“Ми вважаємо камеру своєрідною зовнішньою пам’яттю, – пояснює дослідниця. – Ми очікуємо, що всі деталі зафіксує камера, і тому не приділяємо їм уваги”. Фотографування знижує нашу короткострокову пам’ять, але за допомогою світлин у майбутньому ми краще і довше пам’ятаємо події.”

“Бортовий журнал” життя

Як свідчать дослідження, роль фотографії змістилася від збереження важливих подій до спілкування з друзями, створення власного іміджу та зміцнення соціальних зв’язків.

“Часто люди роблять знімки не для того, щоб запам’ятати події, а для того, щоб повідомити, як вони почуваються прямо тут і зараз, – пояснює Лінда Генкель. – Візьміть, приміром, Snapchat. Користувачі відправляють світлини, щоб спілкуватися, а не згадувати події”.

Отже, як часто можна фотографувати?

Якщо ви не професійний фотограф, Лінда Генкель радить обмежити кількість знімків, які ви робите, обирати більш ретельно те, що ви бажаєте зафіксувати на фото.

“Коли у відпустці ви бачите щось красиве, то зробіть кілька знімків, а потім відкладіть камеру і спробуйте насолодитися краєвидом, – рекомендує дослідниця. – Передивіться знімки пізніше, розсортуйте і надрукуйте їх. Не забувайте згадувати минуле разом з іншими людьми. Всі ці речі допомагають зберегти спогади”.

Залишити коментар

*

Вгору