Дружба – це підтримка та розуміння. У дитинстві друзі знаходяться самі по собі, а у дорослому віці це потребує зусиль та часу. Проте є кілька ефективних способів знайти друзів.

Що робити, якщо нема друзів?

Знайти друзів можна серед знайомих, у соціальних мережах та додатках для знайомств, у групах за інтересами, в коворкінгу, на заходах та прогулянках. Обзавестися друзями допоможе робота над закритістю та скромністю, відкритість до нових знайомств, щирість та чесність у спілкуванні з новими людьми.

10 способів, як знайти друзів у будь-якому віці

Придивіться до знайомих

Пошук друзів необов’язково починати з нуля. Придивіться до друзів, знайомих, сусідів. Подумайте, хто з колег видається цікавим співрозмовником. Якщо в колі знайомих є людина, яка поділяє ваші інтереси або бажає поспілкуватися тет-а-тет, запросіть її на каву.

Як знайти друзів у будь-якому віці

Як радять психологи, спочатку поясніть, що хотіли б знайти друзів та поспілкуватися у неформальній обстановці. Не тисніть на людину і не починайте із запрошення на вечерю чи гості. Це може здатися дивним і відштовхне потенційного друга. Не поспішайте.

Приєднайтесь до групи

Як знайти друзів після 50 років? Вийдіть із дому та займіться справами, які дозволять вам познайомитися з місцевими жителями. Стати волонтером, приєднайтеся до клубу рукоділля, читання, кулінарії — будь-якої групи, яка відповідає вашим інтересам. Не соромтеся відвідувати зустрічі для людей 50+. Пам’ятайте, що завжди краще особисто відвідати кілька зустрічей і вибрати слушний варіант, ніж довіритися чужій думці або власному скептицизму.

Не зациклюйтесь на пошуку друзів свого віку. Різниця в роках не заважає комфортному спілкуванню та дружнім стосункам.

Гуляйте та відвідуйте різні заходи

Ви можете робити цікаві речі та одночасно знаходити друзів. Вирушайте у похід, відвідайте музей або досліджуйте іншу частину свого міста. Вихід з дому зазвичай допомагає почуватися краще і відкриває можливості для знайомств. Різні виставки, ярмарки, кав’ярні — місця, де багато людей підштовхують до розмови та знайомства.

Якщо відвідування заходів без компанії дається нелегко, встановіть графік. Однієї вилазки на тиждень достатньо, щоб розширити коло спілкування та отримати нові враження.

Працюйте у коворкінгу

Людям, які працюють дистанційно чи пенсіонерам корисно виходити з дому. Крім прогулянок та відвідування кафе, знайдіть комфортний коворкінг та відвідуйте його пару разів на тиждень. Простір, в якому знаходяться люди різних професій та інтересів, напевно, принесе кілька захоплюючих знайомств.

Коворкінг – це не лише робота, а й перерви на обід, каву, свіже повітря. Знайомства в такій обстановці природні та приємні, а отже запросто можуть перерости у дружбу.

Спілкуйтесь у соцмережах

Як знайти друзів в інтернеті? Спілкування у соцмережах – універсальний спосіб завести знайомство для людей будь-якого віку. Мета соціальних мереж – об’єднати людей незалежно від місця проживання, віку, статі.

Вибирайте групи та особистостей, які цікаві, коментуйте пости та читайте чужі коментарі. Це простий спосіб розпочати бесіду онлайн та подружитися. Робіть пости на власній сторінці, щоб додати кілька штрихів до свого портрета.

Як знайти друзів підлітку? Тінейджери з легкістю спілкуються в соцмережах, іграх та додатках. Це найпростіший спосіб потоваришувати з тими, хто на одній хвилі з тобою. Друзів можна знайти в секціях, гуртках, на курсах. Концерти, фестивалі, барахолки та інші івенти — безмежний простір для знайомств та пошуку нових друзів.

Використовуйте програми для знайомств

Програми для знайомств служать не тільки для побачень та романтики, але й для пошуку друзів. Вкажіть, що хочете знайти друга, опишіть свої інтереси та подивіться, хто з користувачів здається цікавим. Не соромтеся розпочати бесіду першим, виявіть інтерес за допомогою стікера, смайла, привітання та дайте знайомству шанс на розвиток.

Як знайти іноземних друзів?

Як знайти іноземних друзів? Це можна зробити за допомогою соціальних мереж та міжнародних додатків для знайомств. Спілкування онлайн дозволяє уникнути кордонів, а онлайн перекладач дає широкі можливості для дружби з іноземцями.

Почніть розмову першим

Часто скромність, замкнутість, страх здатися нав’язливим заважає потоваришувати. Інтроверти теж хочуть і можуть дружити, але не завжди здатні першими розпочати знайомство. Людина, яка мовчить і тримається самотньо, необов’язково зла і недружня.

Щоб дізнатися, хто перед вами і чи він хоче спілкуватися, потрібно заговорити. Не соромтеся стати ініціатором розмови. Кілька хвилин спілкування буде достатньо, щоб зрозуміти, чи хоче людина продовжувати діалог.

Попросіть контактну інформацію

Це можна зробити після уроку, наприкінці заходу, заняття. Не варто починати знайомство з прохання про контактну інформацію. Краще зробити це після завершення діалогу.

Іноді може здатися, що зарано просити контакти, але не чекайте вічно, інакше цього може ніколи не статися. Пам’ятайте, що не обов’язково просити номер телефону. Достатньо обмінятися сторінками в соцмережах, щоб отримати більше інформації та вирішити, чи варто продовжувати спілкування. Крім того, для багатьох краще месенджери, ніж голосове спілкування.

Будьте відкриті та чесні

Не замислюйтесь над процесом знайомства. Замість того, щоб турбуватися, що вам відмовлять, або думати, що ви недостатньо веселі та цікаві, просто спілкуйтеся. Розмова з новою людиною ні до чого не зобов’язує, її можна завершити будь-якої миті. За взаємного бажання звичайна балаканина може перерости у дружні стосунки.

Будьте відкриті для знайомства з новими людьми та отримання нового досвіду. Люди, яких ви зустрічаєте, можуть відрізнятися від вас, але це не означає, що вони нудні. Дізнайтеся, що робить їх тими, хто вони є, а не засуджуйте їх.

Попрацюйте над тривожністю та скромністю

Якщо скромність та переживання з приводу знайомства заважають завести друзів, зверніться за допомогою до фахівця. Це може бути особиста чи групова терапія, група підтримки та інші формати роботи. Іноді подолати проблему самостійно буває складно, а допомога психолога відкриває нові перспективи. Підтримку в таких випадках можна знайти і в онлайн-групах. Виберіть зручний формат та постарайтеся подолати перешкоди на шляху до дружби.

10 способів, як знайти друзів у будь-якому віці

Після встановлення кількох контактів важливо залишатися на зв’язку. Дружба потребує регулярної уваги та часу. Не забувайте спитати, як справи у нового друга та розповісти про себе.

У будь-якому віці можна знайти добрих друзів. Частіше виходьте з дому, відвідуйте різні заходи, ходіть у кафе та просто гуляйте. Будьте активними в соцмережах та використовуйте програми для знайомств. Не шукайте ідеальної людини, а просто будьте собою та спілкуйтеся з різними людьми.

Залишити коментар

*

Вгору