Людина відчуває різні страхи. Мабуть, одним із найнезвичайніших, але досить поширених, є страх дивитися в очі. Помічаєте, що вам буває складно дивитися у вічі співрозмовнику? А виявляється, це може впливати на те, як вас сприймає ваше оточення. Давайте це виправляти.

Причини виникнення фобії зорового контакту

Омметофобія – так називають розлад, що викликає страх дивитися у вічі. Частину людей лякає сама думка, що є можливість зловити погляд співрозмовника.

Як подолати страх зорового контакту

В основі подібної фобії лежить ряд причин:

  • уроджений страх;
  • страх, набутий у дитячому віці;
  • ушкодження очей;
  • катастрофи.

Як подолати страх зорового контакту

Відстежте ваші тригери

Визначте ситуації, коли зоровий контакт вам дається найскладніше. Можливо, вам важко тримати погляд із незнайомцями чи з тими, хто вищий за посадою? Побудьте в цьому моменті та подумайте, чому так відбувається.

Не кваптеся

Хороший зоровий контакт — це непросто. Усі, хто вміє його тримати зараз, колись цього навчалися. Дайте собі час, щоб освоїти цю соціальну навичку.

Практикуйтеся на самоті або з комфортними людьми

Перший варіант — підійдіть до дзеркала й заведіть розмову із собою, дивлячись у вічі своєму відображенню. Другий — практика з людьми, біля яких ви почуваєтеся безпечно. Головне, точно знати, що вас підтримуватимуть.

Як подолати страх зорового контакту

Ставте невеликі цілі

Щоб досягти результату, потрібно йти невеликими, але впевненими кроками. Наприклад, однією з проміжних цілей може стати встановлення зорового контакту з колегою під час повсякденної розмови або з касиром у продуктовому магазині.

Проявіть ініціативу

Не чекайте, поки людина першою встановить візуальний контакт. Якщо ви потрапили до незнайомої компанії, виберіть когось, з ким хочете поспілкуватися, і переведіть погляд на нього, супроводжуючи цю дію доброзичливою усмішкою.

Використовуйте правило 50/70

У статті Університету штату Мічиган йдеться, що підтриманню комфортної розмови може сприяти така пропорція: тримати зоровий контакт 50% часу, коли говорите, і 70% — коли слухаєте.

Не відводьте погляд униз

Якщо тримати зоровий контакт стає некомфортно, відведіть погляд убік. Опущений погляд донизу може трактуватися, як те, що вам дискомфортно чи нецікаво.

Страх дивитися в очі здається дивним, але насправді ця фобія досить поширена. Люди соромляться своєї зовнішності, бояться сказати щось безглузде чи приховати обман. За цими факторами і «ховається» страх.

Але залишитися на самоті – не найкращий вихід. Подолати свій страх можна і потрібно, тим більше що зробити це не так складно, а результат подарує лише позитивні емоції!

Залишити коментар

*

Вгору