Чи можна двічі увійти в одну річку? Якщо це філософське питання стосується стосунків, то так, можна, стверджують психологи. Можна розійтися і знову повернутися до того самого чоловіка. От тільки навіщо?

Чи варто повертатися до колишнього чоловіка, якщо сама пішла?

Перш ніж ухвалити рішення, запитайте себе, чому розлучилися, чому хочете повернутися до колишнього, чи змінився він, чи готові забути все погане і чого насправді хочете. Подумайте, чи ці стосунки ресурсні, чи витратні, чи не залишилося між вами недомовок, чи притягує він вас як сексуальний партнер, чи щирі одне з одним і чи готові відгукуватися на потреби одне одного.

Чи варто повертатися до колишнього

Чому ми розлучилися?

Вирішили почати особисте життя заново, але з колишнім партнером? Так вийшло: розлучилися, через деякий час зустрілися або він раптом зателефонував. Ну, і нахлинуло. Не поспішайте відкривати душу. Подумайте, чому ви розлучилися і тепер готові все забути і повернутися. На догоду своєму партнеру чи собі? Адже любляча людина зробила б усе, щоб вас не втратити. Усе залежить від причини розставання.

Психолог Павло Зигмантович був тричі одружений… з однією і тією самою жінкою, про що він пише в книзі “Психологія навиліт”. Останній раз – з 2006 року і донині. Якщо двоє людей хочуть жити разом щасливо і працюють над собою та стосунками, вони житимуть разом щасливо, упевнений автор книжки, який перевірив це на особистому досвіді.

Чому я хочу повернутися до колишнього?

Чесно поставте собі це запитання. Чому раптом захотіли повернутися? Передумали? Кохаєте? Чи просто стало самотньо? Якщо кохаєте, тоді це виправдання для другого шансу. Якщо ж це буде зустріч двох самотностей, на горизонті в яких ніхто не з’явився, рано чи пізно прийде розчарування. Сприймайте самотність як щасливу можливість побути наодинці з собою, розібратися в думках і бажаннях, а не як трагедію. До того ж це шанс зустріти інше кохання.

Чи змінився він?

Що змінилося відтоді, як вам захотілося перервати стосунки з цією людиною? Чим він вас не влаштовував тоді і чи змінився зараз? Ви побачили реальні зміни, чи це він вам сказав, що змінився і тепер усе буде по-іншому? Згадайте, чи обговорювали ви проблеми, що виникли в парі, коли були разом, і чим це закінчувалося. Якщо прийняли рішення піти, значить дива не сталося. Чому ж зараз вирішили, що буде по-іншому? Це, звісно, урізноманітнить ваше життя, але краще з’їздити на курорт і, можливо, зустріти там нове кохання.

Чи готові забути все погане?

Якщо розлучилися через те, що ваш хлопець або чоловік забував робити вам подарунки і частіше проводив вільний час із друзями, ніж із вами, то це одне. А якщо розлучилися через зраду, маніпуляції або насильство, то тут усе складніше. Чи зможете це забути і не згадувати, навіть якщо він, щоб вас повернути, пройшов курс психотерапії? Можливо, вам теж знадобиться допомога фахівця, щоб пробачити, не згадувати і не переносити образу на інших чоловіків. Співвіднесіть, скільки втратили в цих стосунках і що можете отримати, повернувшись? Подумайте, чи варто.

Чому я хочу повернутися до колишнього

Чого насправді я хочу?

Знати, що тобі потрібно – це передумова впевненості в собі та задоволення. Якщо ви відмовилися від цих стосунків, значить не хотіли їх. Навіщо ж знову повертатися до того, що вам не треба? Часто ми не усвідомлюємо свої справжні бажання, а робимо те, чого чекають від нас оточуючі. Психологи радять скласти для себе список із 10 пунктів, без чого не можете обійтися в житті. Подивіться, на якому місці будуть ці стосунки.

Ці стосунки ресурсні чи витратні?

Якщо думали про це, перед тим як розлучитися, тоді не варто витрачати час. Питання для вас вирішене. Як і те, чи варто повертатися. Якщо не переймалися такою проблемою, тоді випишіть в один стовпчик усе хороше, що було у стосунках, у другий – погане, що вас не влаштовувало. Порівняйте, чого більше. Стосунки вас надихали чи пригнічували? Ось вам і відповідь.

Чи не залишилося між нами недомовок?

Згадайте, як розлучилися, чи на всі запитання отримали відповідь. Якщо відчуваєте психологічну незавершеність стосунків, це може бути причиною бажання їх відновити. Але щойно з’ясуєте, що саме не давало спокою, все повернеться на круги своя. Якщо спалах колишніх почуттів не отримуватиме свіжого підживлення у вигляді поваги, взаєморозуміння і любові, а все відбуватиметься як і раніше, то кінець ви вже знаєте.

Він притягує мене як сексуальний партнер?

Якщо після розставання з колишнім у вас немає нових стосунків або вони вас не задовольняють в інтимному плані, мимоволі можете згадувати, як добре було в ліжку з ним. Згодом усе погане забувається, залишаються тільки хороші спогади. Психологи радять не вестися на подібні самопровокації. Якщо під час зустрічі колишній натякає на інтим, відмовтеся, як би вам цього не хотілося. Можливо, у вас і буде прекрасна ніч, але все, що змусило вас розлучитися, у всій красі може постати перед вами вже вранці. Біль розриву доведеться пережити заново. Ви мазохіст?

Чи можна повертатися до колишнього хлопця

Ми щирі одне з одним?

Коли він пропонує почати все заново, а ви вже готові сказати йому так, не поспішайте. Подумайте, наскільки ви щирі у своєму рішенні. Це швидкоплинний порив? Ви себе вмовляєте, порівнюючи з іншими, у яких “іще гірше, і нічого, живуть”, тож уже готові заплющити очі на те, що раніше поранило? Запитайте його, наскільки він щирий у своїй пропозиції, навіщо ви йому потрібні. Подумайте разом, чи готові працювати далі над новими стосунками. Повернутися в минуле неможливо.

Чи готові відгукуватися на потреби одне одного?

Чи можна повертатися до колишнього хлопця? Можна, якщо ви не розлучилися через те, що для вас неприйнятно, готові йти на компроміс і відгукуватися на потреби чоловіка. Чи готовий він чути вас і відповідати взаємністю? Запитайте його про це. Якщо досягнете взаєморозуміння в ключових питаннях, позначите свої особисті кордони в партнерських стосунках, будете їх обопільно дотримуватися, це стане початком гармонійного союзу.

Не поспішайте повертатися до колишнього. Робіть це лише в тому разі, якщо обидва готові працювати над собою і стосунками. Якщо ні, не витрачайте час, інакше пропустите нове кохання.

Залишити коментар

*

Вгору