Виховуємо чесну дитинуПотрібно вірити дитині. Адже, як правило, маленькі діти відповідають на довіру взаємністю, а якщо і обманюють в деяких рідкісних випадках, то роблять це ненавмисно. Важливо, щоб дитина знала та відчувала, що їй вірять, тоді і вона буде довіряти вам. Якщо трапилося так, що у вас немає можливості виконати обіцяне, обов’язково поясніть дитині причину цього і вибачіться.

Дитині потрібно пояснити, що *світ тримається* на правді, а кажучи дитячою мовою – вона дуже корисна. Всі люди живуть в мирі та злагоді, якщо один одному довіряють. Можна спробувати разом з дитям уявити наше суспільство, в якому всі обманюють один одного. Описати малюкові ситуації брехні і обману, а також чим закінчується життя таких людей, як шахраї, фальшивомонетники, аферисти і т.д. Поясніть, що за великим рахунком всі нечесні люди залишаються в програші, так як їх не поважають, їм не довіряють, і з ними ніхто не хоче мати ніяких справ.

Не потрібно створювати обманних ситуацій, а також варто уникати двозначних питань, відповіддю на які з більшою ймовірністю буде неправда. Якщо ваша дитина щось розбила, не варто її питати – це ти розбила тарілочку?, – краще зробіть ствердження – це ти розбив тарілочку, я це знаю, просто розкажи, як це сталося. Це виключить варіант обману. І якщо ви при цьому будете доброзичливі, то малюкові зовсім не буде чого брехати.

Ніколи не треба влаштовувати принизливого допиту, тому що якщо дитина не зізналася у чомусь відразу, то наполягання й допит зовсім марні. А натиск може привести до сильної перепалки, що ще більше налаштує дитину проти правди. Простіше пояснити неприпустимість деяких вчинків та гідний вихід з тієї чи іншої ситуації.

Обов’язково потрібно винагороджувати маля за чесність. Якщо дитина в чомусь вам зізналася, покажіть радість від того, що вона не приховала нічого від вас і тому її можна вважати чесною людиною. Чесна дитинаАле й покарати за поганий вчинок потрібно, тому що, якщо ви цього не зробите, наступного разу вона так і не зрозуміє, що такого робити не можна. Хоча сильне покарання – теж не вихід. Запропонуйте дитині виправити те, що вона накоїла, при цьому поясніть всі негативні наслідки вчинку, і як надалі потрібно уникати таких дій. Дитина повинна зрозуміти, що це дуже вас засмутило, але ви вірите в те, що більше вона вас не засмутить.

Пам’ятайте, що діти, особливо найменші, не розуміють ще подвійної моралі. Тому, якщо з вами трапилася делікатна ситуація в присутності дітей, поясніть їм обов’язково підгрунтя події. Зізнайтеся, що ви зробили помилку, сказавши комусь неправду, і що це дуже негарно і неприємно, але все ж у житті трапляється і таке.

Залишити коментар

*

Вгору