Кожна дитина починає пізнавати світ з самого народження. Але з тих пір, коли малюк самостійно починає вставати на ніжки, його можуть підстерігати різні маленькі і великі небезпеки. І тому саме в цей час батькам слід звернути увагу своєї дитини на те, що їй *можна* і що для неї безпечно, і на те, що *не можна*, тому як це небезпечно. Щоб малюк почав розуміти, що таке *не можна*, батькам слід дотримуватися кількох простих правил.

Як навчити дитину що не можна?Найперші заборони завжди пов’язані безпосередньо з безпекою малюка. Але ні в якому разі не повинно бути цього самого *не можна* дуже багато, тому що в цьому випадку слово дуже швидко втратить свій сенс. Основних заборон нехай буде, наприклад, п’ять. Звичайно, в зв’язку з цим необхідно усунути можливий максимум всіх підстерігаючих малюка небезпек хоча б в будинку. Обов’язково треба вставити заглушки в розетки, на ящики і двері з небезпечними речовинами і речами краще прикріпити блокатори, а на дно ванни можна покласти не ковзаючі гумове полотно. Вкрай важливо це і багато іншого зробити до того, як дитина стане веселою непосидою, і не довелося її лаяти за те, що не догледіли самі батьки.

Дитині треба пояснювати, чому саме не можна брати в руки ту чи іншу річ, і чому не можна робити те, що може їй нашкодити. Щоб малюк добре засвоїв сенс таких заборон, він повинен розуміти, що ця заборонена дія може плачевно закінчиться. Необхідно бути непохитними і наполегливими. Якщо батьки для себе усвідомили ті речі, які вони не хочуть, щоб дитина робила, вони завжди повинні стояти на своєму і ні за яких обставин не можна давати їй робити те, що знаходиться під забороною. В іншому випадку від заборон не буде ніякого зиску і все повернеться на вихідну точку.

Вчимо дитину, що не можнаКоли дитині щось забороняється, потрібно запропонувати їй замість цього що-небудь інше. Наприклад, якщо грати з документами не можна, то можна грати з пазлами.

Дитину можна відволікати від забороненого і іншим способом, наприклад, пограти в будь-яку цікаву гру, подивитися улюблений мультфільм або погортати красиву книгу з картинками. Або переключити її увагу з того, що їй не можна, на чаювання з її улюбленими ласощами. Найголовніше, переключити дитячу увагу на інший предмет або дію.

Коли дитина послухалася батьків або ж зробила все правильно, обов’язково треба її хвалити! Краще заохочувати правильні дії малюка, ніж карати його за неправильні. Кожна дитина любить, коли її хвалять, і саме тому намагається робити все так, щоб наступного разу знову отримати похвалу. Бити ж дитину не можна, навіть якщо вона помилилася або не послухалася, Треба бути терплячими, адже малюк тільки починає пізнавати світ. А навчитися всьому відразу неможливо, для цього потрібен час і терпіння.

Залишити коментар

*

Вгору