У кожної дитини унікальний набір генів, тому й розвивається за своїм індивідуальним графіком. На питання – як і коли привчати малюка до горщика – можна відповісти, що для кожної дитини свій час. Практично всі педіатри згодні в тому, що привчати дитину до горщика у віці півтора-двох років. Якщо це робити дуже рано, то процес навчання буде довгим.

Як привчити дитину до горщика

З чого ж почати процес? Для початку підшукайте в магазині найяскравіший горщик, який би виглядав заманливо і мав стійку основу. Якщо при першій спробі малюк перевернеться з горщика, ви потім ще дуже довго не умовте його повторити спробу, тому що горщик який міцно стоїть – це головна умова. Дайте можливість дитині ознайомитися з горщиком самостійно. Перед початком користування, дайте малюкові зрозуміти, що ця красива річ – тільки його власність. Дайте можливість йому розгледіти горщик, помацати його, посидіти на ньому, і навіть відлупцювати чи погризти.

Горщик повинен стояти на видному місці, наприклад, в ігровій зоні, і дуже швидко він стане звичним для дитини. Починайте висаджувати малюка на горщик не більше одного разу в день, максимум на дві хвилинки і обов’язково одягненим. А як тільки звикне, підгузок можна знімати. Ні в якому разі не змушуйте сидіти дитину силою!

Для того, щоб зрозуміти, як привчити дитину до горщика швидко, треба усвідомити, що він повинен розуміти, що від нього вимагають. Садіть його на горщик відразу після того, як він забруднив пелюшку або підгузок. Зніміть з дитини брудну білизну прямо там, на горщику, і запхніть його всередину горщика. Здатність навчатися, моментально призведе малюка до розуміння змісту цих дій. І чим швидше ви покажете йому, що до чого, тим швидше піде процес звикання до горщика.

Садіть дитину на горщик в той час, коли ймовірність попадання найбільша, наприклад, після їжі, прогулянки або сну. Обов’язково захоплюйтеся вдалому результату і ні при яких умовах не лайте дитя за промах. Пам’ятайте і про те, що в нічний час діти досить довго не зможуть контролювати себе так добре, як вони роблять це вдень. Тому можна поступово починати привчати і до нічного горщика, але тільки після того, як денний вже повністю освоєно. Діти можуть звичайно осоромиться і вдень, і до чотирьох років у цьому не вбачається жодних відхилень.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору