Ловець снів – амулет для захисту у нічний час

Напевно, хоч раз, але ви точно чули це словосполучення. Ловець снів є амулетом, який багато століть тому придумали індіанські племена. За їхніми уявленнями, коло і пов’язана всередині павутина ловить злих духів і не дає їм проникнути в сновидіння людини, а значить, уві сні він бачить лише добрі сюжети і повноцінно відпочиває.

Що таке ловець снів

Індіанці вірили, що ловець снів оберігає людину від зла. А це особливо важливо для маленьких дітей, котрі ще не можуть розповісти батькам, що їм снилося щось погане. Крім снів, за повір’ям представників стародавніх племен, ловці снів захищають людину і від хвороб, і від поганих думок, і від злих язиків.

Ловець снів для індіанців – символ їхньої самоідентифікації.

Справжній ловець снів був сплетений із ниток чи оленячих жил, натягнутих на коло з вербової гілки. Нерідко в нього також вплітають пір’я, черепашки та намистини. Вважається, що по їхньому руху можна помітити, коли сни та думки намагаються прослизнути в сновидіння людини.

Ловець снів: що це таке і як він працює

Ловець снів не дарма має круглу форму. Тому що коло вважається одним із найважливіших символів для індіанців. А пір’я в цьому випадку – маніфестація надприродної енергії Всесвіту.

Ловець снів захищає людину від страшних снів та хвороб

Мудрі індіанці вважають, що коли добрі сни пробираються до людини, пір’їни у ловці снів починають ворушитися.

Красива легенда про створення ловця снів

Корінні народи США розповідають, що ловця снів вигадав павук, якого зустрів на своєму шляху ватажок клану на ім’я Дакота. Він сидів на самоті, розмірковував про життя, намагався медитувати, як раптом до нього спустився дух-покровитель племені – великий павук. Він довго розмовляв з Дакотою про життя, смерть, таємниці, а потім узяв гілку верби і скрутив її в коло. Всередині нього павук сплів павутину і пояснив: все хороше, що має дійти до людини, зможе пролетіти крізь павутину, а все погане, застрягне в ній, згорівши в світанкових променях сонця.

«Є безліч доріг, якими рухається людина, – кожен сам обирає свій шлях. І будь-якої миті життя людиною володіють пристрасті. Якщо вони добрі, то направляють її вірним шляхом, а якщо злі, то людина йде по хибному. Павутина – це досконале коло, але в самому центрі є отвір. Добрі думки пройдуть через центр до людини. Злі думки заплутаються в павутинні і зникнуть на світанку», – сказано в древній індіанській легенді.

Перша жінка-астронавт США Ніколь Манн брала ловець снів із собою у космос. Справа в тому, що предки Ніколь – індіанці. Справжнісінькі і найсильніші ловці снів зроблені корінними народами Північної Америки

Сучасні ловці снів

Їх роблять із зовсім різних матеріалів і, звичайно, рідко використовують оленячі жили та справжні гілки верби. Натомість гілки рвуть у різних дерев, а для так званої павутини використовують прості нитки та мотузки.

Що таке ловець снів

Зробити ловець снів за ідеєю можна і самому. Але майте на увазі, що справжньої, магічної сили він не матиме. Якщо ви вірите в особливі властивості амулету, спробуйте знайти такий, які робили саме шамани, наділяючи його правильною енергією.

Для індіанців ловець снів – важливий символ віри та культури

Індіанцям не подобається комерційний успіх ловця снів. Вони називають це явище навіть небажаним прикладом культурного запозичення.

Де повісити в будинку ловця снів

Так як основна мета ловця снів – зловити злих духів і не дати їм проникнути в сновидіння, вішати амулет потрібно біля ліжка. На шафу або стіну, залежно від того, де зручніше прикріпити ловець у вашій спальні. До маленьких дітей у ліжечко ловець снів можна прикріпити навіть на мобіль з іграшками зверху або одну з рейок. Милі пір’їнки, до того ж, будуть ще й бавити малюка.

Залишити коментар

*

Вгору