Серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності в світі. Водночас, у більшості випадків хворобам серця можна запобігти. 

Головні фактори ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань:

 Надмірна маса тіла

Наразі кожна друга людина в світі має різний ступінь надмірної маси тіла. Це, у свою чергу, може стати причиною більшості хронічних захворювань, у тому числі й серцево-судинних.

Підвищений артеріальний тиск

Кожна третя людина в світі має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. Підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності.

Вживання алкоголю і тютюну

Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’яза, розвитку інфаркту міокарда та порушення мозкового кровообігу — інсульту. Кожна п’ята людина в світі курить і цим, зокрема, істотно підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20–25 років, в тому числі і внаслідок хвороб серця.

Чому виникають хвороби серця?

Низька фізична активність

Достатній рівень оздоровчої рухової активності має лише 3% населення світу. Недостатня фізична активність призводить до збільшення маси тіла і розвитку захворювань серця.

Стрес

Стрес і тривожні стани більше ніж у 2 рази підвищують ризик серцево-судинних захворювань, а у разі хвороби — ускладнень та смерті.

Нездорове харчування

Головні вороги серця — переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання висококалорійної їжі, напоїв, кухонної солі.

Підвищений рівень глюкози в крові

Високий рівень глюкози у крові мають понад 2 відсотка людей в світі, половина з яких не знають про це і, відповідно, не отримують необхідного лікування.

Залишити коментар

*

Вгору