Комплексуєте з приводу свого тіла? Є способи впоратися з соромом і почуватися впевнено.

Як перестати соромитися свого тіла? Зосередьтеся на своїх плюсах, перестаньте себе лаяти, надихайтеся прикладами бодіпозитивних знаменитостей. Виходьте із зони комфорту, дивіться на себе в дзеркало, дякуйте своєму тілу і дбайте про нього. Спілкуйтеся з людьми, які підтримують, сходіть на фотосесію, попрацюйте із психологом.

10 ефективних порад від психологів

Знайдіть плюси своєї зовнішності

Зверніть увагу на те, що вам подобається у своєму тілі. Сфокусуйтеся на красивих очах, волоссі, бровах, зап’ястях. Це важливіше, ніж те, що не влаштовує у зовнішньому вигляді. Згадайте про свої сильні сторони, якості, якими пишаєтеся.

Розгляньте риси, які любите в собі, коли дивитеся в дзеркало. Робіть так щоразу, коли бачите своє відображення у дзеркалі. Негативне посилання почне змінюватися на позитивне, і це буде гарним початком.

Надихайтеся прикладами бодіпозитиву

Як не соромитись свого тіла на пляжі? Рекомендуємо навмисно оточити себе повідомленнями, що сприяють прийняттю тіла та любові до себе. Слідкуйте за стрічкою в Instagram, сторінками Facebook та Twitter. Приклади бодіпозитивних знаменитостей та звичайних людей допоможуть побачити, що в будь-якому тілі є краса.

Як перестати соромитися свого тіла

Стрічки body-positive дозволять почуватися краще, допоможуть побачити зовсім різні тіла та людей, які щасливо в них живуть.

Виходьте із зони комфорту

Люди, яким соромно за своє тіло, намагаються бути непомітними. Прикриваються одягом, сидять у глибині кімнати, сповненої людей, мовчать, коли їм є що сказати. Такий бар’єр заважає розвиватися, досягати успіху та жити щасливо. Актриса Мелісса Маккарті, незважаючи на надмірну вагу, ніколи не принижувала себе і зуміла стати зіркою кіно.

Виходьте на вулицю з меншою кількістю одягу, сядьте ближче до передньої частини кімнати, щоби показати себе більшій кількості людей, висловлюйтеся, коли є що сказати. Робіть невеликі кроки, вони мають значення.

Припиніть сварити себе

Негативні розмови та думки погано впливають на будь-яку людину. Щоб краще усвідомити цей вплив, встаньте перед дзеркалом та висловіть негативні думки про своє тіло вголос.

Зверніть увагу на тон голосу, на відчуття в тілі та почуття. Подумайте, як це руйнівно, і перестаньте говорити про себе погано, адже так завдаєте собі шкоди, витрачаєте життєві ресурси на нікому не потрібний негатив. Ведуча Опра Уїнфрі довгий час не любила своє тіло і намагалася схуднути, але тепер шкодує, що витратила енергію даремно і любить себе такою, як вона є.

Навчіться підтримувати себе

Замість того, щоб критикувати себе, навчіться підтримувати себе. Радимо попрацювати над формуванням внутрішньої групи підтримки для себе.

Робіть невеликі кроки, вони мають значення

Бодіпозитивні переконання, думки та мова не виникають просто так. Вони мають бути створені так само, як негативні думки, і повторені стільки ж разів, щоб засісти у вас у голові. Щоб створити сильне підтримуюче Я, доведеться створити нові переконання і повторювати їх, щоб це посилання стало автоматичним.

Дякуйте своєму тілу

Важко бути вдячним своєму тілу, коли соромишся його і хочеш, щоб воно було іншим. Але завжди є, за що йому дякувати. Тіло захищає, дозволяє пересуватися, відчувати, спілкуватися, бачити світ.

Скажіть йому спасибі, коли почуваєтесь добре, насолоджуєтеся прогулянкою, сніданком, спілкуванням з людьми. Думайте, що тіло робить, а не про його недосконалість. Подякуйте своєму тілу за все, що отримуєте від нього. Привід для подяки завжди знайдеться.

Піклуйтесь про своє тіло

Щоб побороти почуття сорому, радимо приділяти більше уваги здоров’ю. Вживайте якісну їжу, дотримуйтесь особистої гігієни, займайтеся практикою усвідомленості, уникайте стресу, забезпечте собе повноцінним відпочинком. Спіть не менше 7 годин на добу, дотримуйтесь режиму сну.

Паралельно почніть вести щоденник, діліться своїми враженнями з друзями, спілкуйтеся з колегами та приятелями. Все це допоможе створити здоровий спосіб життя та поліпшити його якість. Це вимагатиме зусиль, але згодом дасть плоди.

Оточіть себе доброзичливими людьми

Створіть коло друзів, які доброзичливо ставляться до себе і до оточуючих, не прагнучи викликати почуття сорому за своє тіло. Уникайте спілкування з людьми, які висловлюють негативну думку або засуджують фізичні дані. Фраза “Яка ти вгодована” або “Тебе вдома не годують” не вважаються нейтральними. Вони негативно впливають на людину, знижують її самооцінку.

10 ефективних порад від психологів

Оточуючи себе дбайливими людьми, які надихають та підбадьорюють, зможете дивитися на себе та інших без осуду. Шукайте тих, хто здатний надавати моральну підтримку, коли ви боретеся з емоціями, викликаними соромом за своє тіло.

Сходіть на фотосесію

Фотограф допоможе поглянути на себе збоку та побачити себе з іншого ракурсу. Фотосесія – це крок до прийняття свого тіла, спосіб знайти в ньому красу, усвідомити привабливість. Крім самого фотосету, отримайте фотографії, які будь-якої миті стануть доказом того, що ви добре виглядаєте.

Хороший приклад прийняття себе показує Даніель Макдональд у фільмі «Пампушка» (2018). Вгодована дочка королеви краси виходить на подіум, щоб висловити свій протест і довести, що тіло будь-яких форм може бути красивим та подобатися людям.

Попрацюйте з психотерапевтом

Іноді навіть люди з дуже привабливою зовнішністю знаходять у собі недосконалості. У таких випадках допоможе спеціаліст.

Психотерапевт допоможе знайти причини проблеми та шлях її вирішення, адже не завжди справа у зовнішності. Погане ставлення до тіла частіше у стереотипах, дитячих травмах, негативному досвіді. Підвищені вимоги до себе, страхи, бажання відповідати чужим ідеалам – це наслідки, а не причини.

Щоб перестати соромитися свого тіла, спочатку перестаньте його лаяти. Зосередьтеся на позитивних думках, почитайте про бодіпозитив, підтримайте себе здоровим способом життя. Уникайте токсичних людей та частіше спілкуйтеся з тими, хто вас підтримує.

Залишити коментар

*

Вгору