​​Чи помічали ви, що люди, які радіють тому, що мають, почуваються значно щасливішими? Науково доведено, що відчуття вдячності безпосередньо впливає на наше здоров’я, сон та якість відносин.

Практика вдячності: корисні поради

Вдячність — це наша опора, адже ми можемо спиратися лише на те, що маємо. Навчаючись помічати те, що у нас є, ми вчимося переживати вдячність як стан душі та доброзичливого ставлення до себе та інших. Пропонуємо вам кілька вправ, які дозволять розвинути це відчуття.

Практика вдячності: поради та вправи

Щоденник вдячності

Записувати події, за які ви вдячні в блокнот або телефон. Щовечора приділіть 10 хвилин для того, щоби записати події дня, за які ви вдячні. Це може бути щось незначне на кшталт смачної кави, приємної телефонної розмови, красивого заходу сонця.

Помічайте щасливі миті

Зупиніться на мить та відчуйте подяку за кожне приємне переживання. Фотографуйте моменти, в яких ви відчували вдячність, та зберігайте світлини в окремій папці. В похмурий день ви зможете їх переглянути та згадати, що в світі є вдосталь доступних задоволень.

Напишіть лист вдячності

Згадайте про людину, що вплинула на вас: когось, кому б ви хотіли подякувати, або того, хто є для вас дуже цінним. Напишіть листа цій людині, детально перелічуючи за що ви їй вдячні. Відправте листа, щоб виразити свої почуття.

Відвідайте людину, яку цінуєте

Зробіть все те ж саме, що описано у попередній вправі, але замість відправки листа, вручіть його особисто. Ви можете також зачитати написане, дозволяючи людині пережити приємні емоції від вашої щирості.

Будильник

Встановіть будильник з періодичністю кожні 2-3 години. З його сигналом подивіться навколо, помітьте людей поруч, згадайте, що відбулося протягом останніх декількох годин та знайдіть привід для вдячності.

Залишити коментар

*

Вгору