Криза середнього віку пов’язана зі зміною ідентичності. Це відбивається на кар’єрі та стосунках. Як проявляється криза у жінок і як з неї вийти?

Суть кризи середнього віку в жінок, її прояви

Що таке жіноча криза середнього віку?

Криза середнього віку – це період емоційних потрясінь, для якого характерне сильне бажання змін, невдоволення своїм життям і невпевненість у майбутньому.

Криза середнього віку у жінок: як проявляється і як подолати

У фільмі “Бути Джулією” театральна акторка Джулія Ламберт почувається втомленою і виснаженою. У неї більше немає натхнення грати в театрі, вона дуже хоче щось змінити. У цьому пориві акторка закохується в юнака і ризикує всім, що має.

У скільки років настає криза середнього віку в жінок?

У жінок криза середнього віку настає в період від 40 до 65 років. У цей час жінки стикаються не тільки з біологічними змінами, а й з проблемами на роботі, сімейними проблемами, втратами (смертю), забезпеченням фінансів і досягненням особистих цілей. У багатьох з’являються проблеми зі здоров’ям, зокрема порушення сну.

Криза може викликати усвідомлення свого старіння і смертності, а також конкретні ознаки зниження фізичних здібностей. У цьому віці багатьом доводиться взяти на себе турботу про літніх батьків, тим часом власні діти вже залишають дім. Деякі жінки можуть шкодувати, що не обрали іншу кар’єру або не створили життя, про яке колись мріяли. Інші можуть згадувати щасливіші дні свого життя. Усе це може стати причиною кризи.

Як проявляється криза середнього віку в жінок?

Емоційна криза очевидна через чітку і різку зміну поведінки. Приклади поведінкових змін можуть включати:

  • нехтування особистою гігієною;
  • різкі зміни у звичках сну;
  • втрату або збільшення ваги;
  • підвищений гнів, дратівливість, зневіру або тривогу;
  • відхід від звичної рутини або стосунків.
Як проявляється криза середнього віку в жінок?

Тобто якщо за дві хвилини встигаєте поплакати і посміятися, викидаєте у сміття запрошення на свято, яке не хочете відзначати, прокидаєтеся посеред ночі з думками кинути все і поїхати, ви не збожеволіли. Ймовірно, це прояви кризи середнього віку.

Проте кризу середнього віку переживають не всі. Частина психологів вважає, що уявлення про цю проблему – це соціальний конструкт. Саме переконання, що у вас має бути якась криза у 40 років, спонукає деяких людей говорити, що вони переживають зрив.

Як подолати кризу середнього віку

Як подолати кризу середнього віку в жінок? Впоратися з кризою допоможуть поради психологів:

  • займайтеся фізичними вправами,
  • поговоріть із близькими,
  • змініть своє мислення та раціон харчування,
  • подумайте про можливості в майбутньому,
  • поговоріть із психотерапевтом.

Займайтеся спортом

Спорт – це не просто захопливе хобі, а ефективний спосіб подбати про здоров’я, сповільнити процеси старіння. Активність підвищує настрій і змушує почуватися краще. Виберіть комфортний вид активності. Це може бути ходьба, фітнес, пілатес. Групові заняття також допомагають відчути себе частиною групи, позбутися відчуття самотності.

Змініть раціон харчування

Збалансована дієта допомагає жити довше і почуватися краще. Їжте корисні продукти: листову зелень, фрукти й овочі всіх кольорів веселки, нежирні білки, цільнозернові продукти. Добавки мелатоніну і магнію допоможуть поліпшити нічний сон, а також зменшити занепокоєння. Перед прийомом добавок потрібно проконсультуватися з лікарем.

Зверніться до психотерапевта або поговоріть із близькими

Когнітивна терапія, лайф-коучинг або групова терапія допоможуть впоратися з горем, тривогою і спланувати шлях до самореалізації. Саме коучі допомагають суперзіркам впоратися з кризою середнього віку та відчувати себе вільними. Підтримка фахівця допомагає швидше знайти правильний вихід і уникнути ускладнень.

Як подолати кризу середнього віку

Почуття сорому та ізоляції – загальні симптоми кризи середнього віку. Жінці може бути важко звернутися по підтримку до психолога. Однак розмова з другом, з близькою людиною допоможе полегшити симптоми.

Змінюйте своє мислення

Зниження рівня щастя в середньому віці – поширене явище. Замість того щоб розмірковувати про минуле чи боятися майбутнього, постарайтеся змінити погляд на старіння як на багатий на можливості час. Нарешті зможете зайнятися собою та своїми інтересами, подорожувати, насолоджуватися прогулянками. Пройдіть онлайн-курс, проведіть дослідження для роману, відкрийте фургон з їжею або стартап. “Ніколи не пізно стати тим, ким ви могли б бути”.

Якщо хочете допомогти людині, яка переживає кризу середнього віку, ніколи не говоріть їй про кризу. Просто будьте хорошим слухачем і слухайте без осуду. Не давайте порад, якщо про це не просять. Висловіть підтримку і переконайте людину, що вона завжди може звернутися до вас по допомогу.

Розмова з фахівцем із психічного здоров’я допоможе розробити план підтримки іншої людини, а також установити для себе здорові кордони. Якщо людину відвідують думки про суїцид, варто звернутися по допомогу, не питаючи згоди.

Криза середнього віку в жінок проявляється в період від 40 до 65 років. Це період емоційних потрясінь, пов’язаний із початком старіння, втратами, думками про минуле. Щоб успішно подолати кризу, потрібно об’єднати зусилля, звернутися до психолога, а також заручитися підтримкою близьких.

Залишити коментар

*

Вгору