Цю статтю жіночий журнал JIJOUR вирішили присвятити всім тим, хто нарешті знайшов сили і час для занять фітнесом. Тим, хто морально готується до того, щоб привести себе у форму. Тим, хто після багатьох років лежання на дивані раптово усвідомив шкоду надмірної ваги і вирішив, що пора покласти край постійній втоми і привести в порядок м’язи, що нагадують холодець. 😉

Зрозуміло, ви хочете перейти на правильне харчування і зайнятися спортом, проте абсолютно не уявляєте, з чого почати. Вас лякають майбутні труднощі. Не виключено, що ваша нога жодного разу не ступала за поріг фітнес-клубу, власна сміливість кружляє вам голову, і ви навіть готові відмовитися від своїх планів із-за позірної неможливості їх здійснити.

Секрети фітнесу для початківців

Але ж треба колись починати, чи не так?

Робота з новачками завжди доставляє тренерам особливе задоволення. Вони розглядають перший візит в спортзал як сміливий і рішучий вчинок людини, готового нести відповідальність за власне здоров’я. Крім того, новачки швидко вчаться і точно дотримуються всіх настанов тренера на відміну від тих, хто періодично відвідує різні спортклуби і насилу переучується.

Ось кілька порад, які допоможуть новачкам подолати збентеження і швидко досягти хороших результатів:

  1. Не соромтеся і не бійтеся показати страх – невпевненість у своїх силах цілком природна для тих, хто вперше з’являється у спортзалі. Будь-яке починання спочатку вселяє страх, так що в цьому немає нічого ганебного. Головне – прийняти психологічний аспект занять спортом. *OK* Ви багато дізнаєтесь про фітнес для схуднення, тренування для зміцнення серцево-судинної системи і правильне харчування. Однак не лякайтеся майбутніх труднощів – адже ви будете вчитися поступово і з часом відчуєте себе більш впевнено, що забезпечить вам успіх.
  2. Секрети занять фітнесом для початківцівПриймайте рішення – багато тренерів радять заздалегідь встановити певне завдання, а потім переходити до його здійснення. Втім, ми радимо не стільки встановлювати надзавдання (багато його так і не досягають, оскільки спочатку вимагають від себе занадто багато), скільки ставити міні-цілі в міру просування занять. Можливо, ви не помічаєте різниці між цими поняттями, однак таке формулювання спрацьовує. Також радимо завести спеціальний щоденник тренувань і записувати там всі досягнення, намічені цілі та прийняті рішення. Наприклад, ви вирішуєте скинути 11 кілограмів тілесного жиру і наростити 1 – 2 кілограми м’язової маси. Можливо, ваша мета – навчитися проходити 7 кілометрів, не збиваючись з дихального ритму, чи нарешті влізти в шкільне плаття або вузькі джинси часів вашої молодості, які знову в моді. Обов’язково запишіть усе, чого хочете досягти і записуйте кроки, які робите до досягнення своїх цілей. Недостатньо просто сказати собі «Я хочу повернутися у форму і скинути вагу». Це не вважається. Так ви собі не допоможете.
  3. Пройдіть медогляд – рішення пройти медогляд говорить про вашу мудрість, оскільки він допоможе вам переконатися в тому, що ви скидаєте вагу не на шкоду здоров’ю. Медогляд подвійно важливий, якщо ви палите, страждаєте від гіпертонії, підвищеного холестерину, діабету або ожиріння. Пам’ятайте, головне – правильно почати, а далі все піде, як по маслу.
  4. Складіть план – в першу чергу вам знадобиться план і керівництво.
  5. Будьте реалістами – уважно подивіться на свій робочий графік і реалістично вирішить, скільки часу щодня (або тижні) ви зможете присвятити занять фітнесом. Приготуйтеся до того, що цей процес буде тривалим, тому не чекайте всього й одразу. Занадто багато хто починає з щоденних занять і вважають такий графік оптимальним. *THUMBS UP* Помилочка! Не виключено, що для отримання оптимальних результатів вам потрібно присвячувати тренуванням всього 45 хвилин два-три рази на тиждень. Результат дають не стільки інтенсивне заняття спортом, скільки поєднання здорового харчування і тренувань. Тільки так ви зможете позбутися зайвих калорій.
  6. Займіться самоосвітою – ви повинні добре розбиратися в безлічі різних питань. У цьому вам знову ж таки допоможе тренер.
  7. Харчуйтеся як слід – пора зрозуміти, як харчування впливає на ваш організм. Зовсім необов’язково ставати гуру в питаннях правильного харчування і набридати оточуючим підрахунком калорій. Просто спробуйте зрозуміти, що, приміром, відбувається з вашим організмом після того, як ви безтурботно з’їли велику миску пасти в порівнянні з тим, що відбувається з ним, якщо замість цього з’їсти невелику кількість пасти з м’ясом курчати і невеликою порцією салату «Цезар». До речі, обов’язково дізнайтеся про вплив підвищеного вмісту цукру в крові на відкладення жирових запасів.
  8. Поради, які допоможуть новачкам у фітнесіБільше рухайтеся. Починаєте тренуватися – почніть більше ходити пішки. Тренування не віднімуть у вас багато часу, так само як і ранкова пробіжка або вечірня прогулянка. Це допоможе вам зосередитися на формі, техніці, точності рухів і диханні в процесі тренування.
  9. Не користуйтеся «чарівними» добавками – не попадіться на приманку «чарівних» харчових добавок з телемагазину, які нібито за один – два дні позбавлять вас від жирових відкладень. Пам’ятайте, що подібні компанії, які займаються дистанційним продажем товарів, просто хочуть на вас заробити, а інформація, яка надається в рекламі дуже далека від дійсності. 🙁 Це стерв’ятники, які наживаються на ваших емоціях, комплексах і імпульсивному шопінгу. Тримайтеся від них подалі і не забудьте вимкнути телевізор.
  10. Бізнес-план – важливо перейти на найбільш ефективне і корисне харчування та розробити відповідний план тренувань. У діловому світі така програма називається бізнес-планом, і її в цілому можна визначити таким чином: «за що я плачу свої гроші?». Також важливо постійно вчитися і пізнавати нове – процес схуднення не повинен припинятися ні на хвилину.

Сподіваємося, що наші поради вам допомогли. Отже, тепер ви можете приступати до втілення фітнес-програми і вже найближчим часом пожнете плоди своєї завзятості і дізнаєтеся переваги стрункої, здорової фігури.

Залишити коментар

*

Вгору