Відвідування спортзалу не викликає у вас колишнього ентузіазму? Тренування перетворилися на обридлу рутину? Втомилися від фітнесу і роздумуєте про те, щоб припинити заняття? *DONT_KNOW* Зрозуміло, ніхто не вимагає від вас «палкого кохання» до спорту, однак мало задоволення займатися тим, що вселяє вам відразу.

12 способів зробити фітнес захоплюючим

Як відомо, захопленість процесом істотно покращує результат, тому жіночий журнал JIJOUR вирішив запропонувати вам 12 способів зробити фітнес захоплюючим, навчитися отримувати задоволення від процесу і добитися видатних результатів. ;D

12 способів відродити захоплюючий інтерес до фітнесу

 1. Запишіться в групу. Заняття фітнесом поодинці швидко набридають. У деякі дні ви займаєтеся упівсили, в інші – взагалі не займаєтеся і розслабляєтеся в барі з соком. У групі з’являється запал змагання, інтерес спілкування з інструктором та іншими учасниками, різноманітність, відповідна музика, і найголовніше – дзеркала, які підтримують вашу мотивацію і дозволяють негайно побачити результати.
 2. Запросіть партнера. Імовірність продовження тренувань протягом тривалого періоду у тих, хто займається фітнесом в компанії подруги або знайомого, становить майже 90%. Вибирайте партнера, рівень фізичної підготовки якого приблизно відповідає вашому (або трохи його перевершує). Пообіцяйте один одному не пропускати занять або навіть укладіть парі, хто досягне кращих результатів. Таким чином, ви будете відповідальні один перед одним, станете суворо стежити за успіхами свого партнера, не дозволите йому проспати тренування, будете займатися трохи інтенсивніше, ніж при самостійних заняттях. Не варто шукати фітнес-парнера серед далеких знайомих. Кращі партнери – подружжя. *YES*
 3. Запишіться в тренувальний центр для новачків. Заняття в подібному центрі починаються, як правило, рано вранці і проводяться п’ять днів на тиждень протягом 4 – 8 тижнів поспіль. За періодом інтенсивних тренувань слідують двотижневі «канікули». Такий режим тренувань дозволяє надовго позбавитися від зайвої ваги і створити нове тіло, про яке ви завжди мріяли.
 4. Користуйтеся бібліотечним абонементом. Як можна схуднути за допомогою бібліотечного абонемента? Дуже просто! У бібліотеках часом можна знайти цілі стелажі з відеозаписами аеробіки, доступ до яких ви можете отримати абсолютно безкоштовно в будь-який час. Кожного тижня ви можете брати нову касету і вибирати серед безлічі форматів і технік занять (а також інструкторів). Такі заняття не вимагають практично ніякого обладнання на зразок тренажерів.
 5. Стежте за часом. Чи доводилося вам бачити в спортзалі людей, які ніби-то оселилися там? Їх щелепні м’язи рухаються сильніше, ніж будь-які інші м’язи на тілі – бо рот не закривається ні на хвилину. Знайте: ці люди ніколи не досягнуть бажаного результату. Не базікайте – і зможете скоротити час тренування до 25 хвилин (цього цілком достатньо). Час та інтенсивність занять – обернено пропорційні величині. Якщо ви тренуєтеся інтенсивно і викладається по повній, абсолютно необов’язково проводити в спортзалі цілу годину. Якщо у вашому розпорядженні всього 25 хвилин, додайте трохи більше зусиль, ніж зазвичай, і досягнете гарних результатів навіть за такий короткий час. *THUMBS UP* Можливо, ви виб’єтеся з сил, однак усвідомлення того, що з потом виходять зайві калорії, має надихнути вас на подальші подвиги. Освіжаючий душ швидко приведе вас в норму і відновить сили.
 6. Умовно розділіть тіло на дільниці. Якщо зазвичай ви виконуєте вправи на зміцнення всіх м’язів, спробуйте зосередитися на окремій групі м’язів. Це поліпшить ефективність тренування та допоможе порушити сталу рутину. Наприклад, у понеділок зміцнюйте верхню частину тіла, у вівторок – нижню, ноги, а в середу – м’язи черевного преса і поясниці. Зробіть перерву і повторіть цикл спочатку.
 7. Змініть час занять. Відновити інтерес до занять фітнесом допоможе зміна звичайного часу тренувань. Якщо зазвичай ви займаєтеся вранці, спробуйте перенести тренування на післяобідній або вечірній час. У цей час ви можете відчути новий прилив енергії, крім того, вечірні тренування допомагають зняти накопичений за день стрес і зміцнюють здоровий нічний сон.
 8. Грайте з дітьми. Приймайте участь у дитячих іграх. Якщо діти збираються грати в командну гру, не полінуйтеся відправитися з ними на поле і виконати тренувальні вправи. Сміливо катайтеся на велосипеді і скейтборді, грайте в фрісбі, вирушайте у походи з ночівлею, бігайте в найближчому парку або запишіться в секцію східних єдиноборств або самозахисту. *OK* Час, який ви проводите з дітьми, – безцінний; спільні інтереси не тільки вас зблизять, але зроблять вас справжнім прикладом для наслідування і рольовою моделлю для підростаючої дитини. Не дивуйтеся, коли почуєте, що в розмовах з друзями ваш син чи донька називає вас «прикольною»!
 9. Носіть зручний одяг. Ніколи не знаєш, коли випаде можливість зайнятися спортом, наприклад, трохи пробігтися, тому варто носити одяг, який не утрудняє рухів. Якщо ви відчуваєте приплив енергії або в розпорядженні є час, не сидіть без діла – прогуляйтеся в найближчому парку або пробіжіться по вулиці. Намагайтеся постійно носити з собою кросівки.
 10. Розбийте тренування на три підходи по 10 хвилин. Вправи на зміцнення серцевого м’яза можна проводити за три підходи по десять хвилин кожен. За ефективністю таке «тренування» не поступається повноцінному 30-хвилинному тренуванню, проте ви можете знаходити ці 10 хвилин, коли вам зручно. Крім того, такі 10-хвилинні фітнес-перерви протягом дня допоможуть зберігати ясність думки і покращують метаболізм.
 11. Залишіть свою зону комфорту. Чи існує таке заняття, яке ви завжди хотіли спробувати, але ніколи не наважувалися і залишалися лише глядачем? Саме час покинути глядацьку трибуну і стати активним учасником. *DANCE* Можливо, ви знайдете улюблене заняття, яке змінить все ваше життя, і завдяки якому ви знову відчуєте себе дитиною. Від бальних танців до кікбоксингу, від альпінізму до плавання – вибір справді необмежений, було б бажання.
 12. Скористайтеся послугами професійного тренера. Раніше послуги професійного тренера були доступні виключно багатим і знаменитим, проте сьогодні цю розкіш може собі дозволити будь-який бажаючий. Навіть одне тренування з тренером на місяць допоможе вам дотримуватися обраного курсу, додасть сили для подальших досягнень, дозволить оцінити результати і встановити нові цілі. Через декілька місяців ви будете схожі на голлівудську кінозірку. Не забувайте, що здоров’я не має ціни.

Навіть якщо ви ніколи не були шанувальником фітнесу, можна знайти способи зробити заняття спортом захоплюючими, у відповідності з вашим робочим графіком і інтересами. Не забувайте нагороджувати свої досягнення різними призами. Наприклад, коли ви долаєте той чи інший етап – проходьте 100 миль або закінчуєте 20 тренувань за місяць – порадуйте себе якимось подарунком, який принесе вам задоволення. Так, і пам’ятайте, що позитивне ставлення завжди допомагає поліпшити результат. ;D

Залишити коментар

*

Вгору