Чому ми товстіємо? Відповідь на це питання до недавнього часу була проста – надмірне харчування і недолік руху призводить до ожиріння. Але вчених така простота насторожила, тому вони змогли довести, що люди влаштовані трохи складніше, ніж це здається на перший погляд. Як виявилося, причина криється не тільки в кількості вживаної  їжі. Крім цього є ще деякі фактори, що відчутно впливають на вагу, хоча на перший погляд вони з нею не пов’язані. Розглянемо їх коротко.

Заздрити енергії людей, які вихваляються, що вони можуть повноцінно працювати по шістнадцять годин на день – не варто. Нестача сну знижує рівень лептину – гормону, що відповідає за відчуття голоду і обмін речовин. Навіть у юнацтві, коли процеси обміну речовин протікають набагато швидше, щоденне двогодинне недосипання часто призводить до ожиріння.

В невеликих кількостях дуже корисне хороше вино. Але спиртне так само може стати причиною набору ваги. Алкоголь-висококалорійний продукт, розпалює апетит і вимагає закуски. Трапеза з вживанням алкоголю призводить до того, що людина непомітно з’їдає набагато більше, ніж йому потрібно. А якщо враховувати, що випивати прийнято тільки вечорами, то можна не розраховувати на схуднення. Пиво в невеликих кількостях корисно і поживно. А от надлишок цього напою викликає в шлунку сильне газоутворення, що розтягує стінки шлунка. Великий шлунок набагато важче наситити, ніж маленький.

У наші дні у людей скажений ритм життя. Начебто здається, що в умовах безперервного цейтноту поправитися неможливо. Але вчені методом досліджень довели – перебування в тривалому стресі призводить організм до небажаного збільшення ваги. Організм людини, потрапляючи в складну ситуацію, намагається роздобути додаткову енергію, тому жирові клітини він дійсно розщеплює. Але коли стресова ситуація розтягується більше, ніж на тиждень, організм починає з більшою ретельністю робити жирові запаси. Крім цього, набору ваги сприяє прагнення людини отримати під час неприємностей і стресу позитивні емоції. А найбільш доступними джерелами радості для жінки, замученої домашніми справами і роботою, є радості з холодильника. Підсумок – стрілка ваг відхиляється в небажану сторону.

Як це не прикро, але вік так само ворог схудненню. Після двадцяти п’яти – тридцяти років м’язова маса потихеньку починає перетворювати себе в жирову, незважаючи на режим харчування і фізичні навантаження. В організм калорії надходять, але стає все менше споживачів, тому вони відкладаються про запас. Природа приготувала для жінок ще один неприємний сюрприз. Недолік гормонів естрогенів під час клімаксу призводить до відкладення зайвого жиру.

Залишити коментар

*

Вгору