Гормонозамінна терапія, або ГЗТ, – це заміщення в організмі відсутніх жіночих гормонів, особливо естрогену, в постклімактеричний період. *SCRATCH* У міру відновлення рівня гормонів, симптоми клімаксу швидко слабшають. Крім того, ГЗТ запобігає розвиток віддалених наслідків клімаксу, таких, як остеопороз і серцево-судинні захворювання.

Гормонозамінна терапія

Естроген можна приймати як щоденно, так і через певні циклічні проміжки часу (кожен місяць прийом гормонів припиняється на кілька днів). Прогестерон у поєднанні з естрогеном рекомендують приймати жінкам, яким не робили операцію з видалення матки (гістеректомію). Гормонозамінна терапія запобігає зміні структури і функцій внутрішньої вистилки матки. Курс прогестерону зазвичай приймають протягом 10-14 днів, залежно від типу гормону. Після завершення курсу прийому прогестерону спостерігається кровотеча, схоже на звичайну менструацію.

Існує три способи прийому естрогену:

  1. Оральний (таблетки)
  2. Підшкірний (імплантанти)
  3. Зовнішній (у формі гелю або гормонального пластиру)

Всі ці способи заповнення дефіциту естрогену в організмі допомагають ефективно зменшити неприємні прояви клімаксу і запобігти розвитку остеопорозу і серцево-судинних захворювань.

У разі появи симптомів захворювань сечостатевої системи або зовнішніх статевих органів (наприклад, свербіння і печіння) лікар може порекомендувати більш легкий тип естрогену, який можна приймати постійно і безперервно. Гормонозамісну терапію можна приймати як у формі таблеток, так у формі вагінального крему.

Рішення про прийом ГЗТ і її тривалості залежать в основному від важкості проявів клімаксу та співвідношення «плюсів» і «мінусів» терапії. *OK* Користь гормонозаместительной терапії помітна вже через кілька тижнів після початку прийому гормонів і зберігається до тих пір, поки ви продовжуєте приймати гормони. Після припинення ДКЗ симптоми можуть з’явитися знову, тому більшість лікарів рекомендують тривалу гормонозамісну терапію.

«Плюси» гормонозамінної терапії:

Плюси гормонозамінної терапіїДКЗ майже завжди допомагає контролювати частоту і тяжкість нічних «припливів». Крім того, ДКЗ звертає зміни структури внутрішньої вистилки піхви і сечівника, сприяє потовщенню їх стінок, а також стимулює вироблення піхвовими залозами рідини, яка служить мастилом під час статевого акту. Тому Гормонозамінна терапія також покращує інтимне життя і підсилює сексуальне бажання.

Гормонозаместительная терапія також ефективно знижує вірогідність серцевого нападу, інфаркту та остеопорозу.

За словами деяких жінки, які брали ГЗТ, терапія допомогла їм контролювати дратівливість, спалахи гніву і раптові зміни настрою. Деякі дослідження показали, що естроген підсилює дію антидепресантів.

З віком у нашому організмі зменшується вироблення шкірного сала сальними залозами, в результаті чого шкіра стає сухою і зморщеною. Існує думка, прийом естрогену допомагає нормалізувати активність сальних залоз, що сприяє збереженню молодості шкіри. Важливо пам’ятати, що хоча ГЗТ і покращує стан шкіри і волосся, її не можна приймати тільки з цією метою.

«Мінуси» гормонозамінної терапії:

За даними деяких досліджень, ГЗТ в постклімактеричний період збільшує ризик захворювання на рак грудей. Тим не менш, результати інших досліджень свідчать про протилежне: прийом естрогену протягом восьми-десяти років нібито знижує ймовірність захворювання на рак грудей. Оскільки зв’язок між захворюванням раком грудей і Гормонозамінна терапія не підтверджена фактами, лікар повинен ретельно зважити всі «за» і «проти» і порекомендувати терапію або, навпаки, відмовити від неї.

Прийом естрогену також може збільшити ймовірність утворення тромбів у венах, тому ГЗТ не рекомендують особам, схильним до цього захворювання. ;D

Мінуси гормонозамінної терапії

Деякі дослідження показали, що підвищені дози естрогену можуть посилити гіпертонію (тобто підвищити і без того високий тиск). Тому лікар повинен підібрати тип і дозу естрогену відповідно до стану вашого здоров’я і ймовірністю серцевого нападу.

Залишити коментар

*

Вгору