Циркон – це благородний самоцвіт, який відноситься до мінералів силікатної підгрупи. Камінь широко застосовують як імітацію дорогого каменю. На сході він має назву – *молодший брат діаманта*, так як своїм сильним райдужним блиском він на нього дуже схожий. Інші назви цього каменю – гіацинт, ауербахіт, енгельгардит, азоріт.

Циркон

Відноситься мінерал до магматичного мінералу і зустрічається в гранітах, сиєнитах, пегматитах і інших породах. Основними джерелами циркону є Таїланд, В’єтнам, Мадагаскар, Шрі-Ланка. Крім цих місць, він зустрічається в Норвегії, Бірмі, Австралії, Танзанії, Бразилії та на Корейському півострові. Циркон можна знайти і в Якутії і на Уралі в розсипних алмазних родовищах.

Камінь циркон

Найкрасивішими є камені червоного і золотисто-жовтого відтінків. Крім них зустрічаються зеленувато-жовті, небесно-блакитні і коричневі самоцвіти. Кольори визначаються домішками міді, кальцію, титану і заліза. Часто можна зустріти безбарвні, а часом і чорні зразки.

Циркон, прикраси

Розміри циркону невеликі, найчастіше це кілька міліметрів. Досить рідко, але все-таки можна зустріти великі камені в кілька десятків і навіть сотень карат. Вони являють собою дуже велику цінність і зберігаються в різних світових музеях. Блиск цих кристалів може коливатися від скляного до алмазного. Даний мінерал в порівнянні з іншими унікальний, так як саме йому притаманний дуже широкий розкид плотностних і світлозаломлюючих величин. У природі ювелірний циркон зустрічається дуже рідко.

Циркон, амулетУ народній медицині існує думка, що циркон допомагає в лікуванні ішемічної хвороби серця. Камінь буде корисний людям, які страждають підвищеним тиском і носовими кровотечами. На лікування того чи іншого захворювання впливає колір мінералу. Наприклад, блакитний камінь застосовують для боротьби із зайвою вагою – він значно знижує апетит, допомагає при запорах, нормалізує роботу кишечника. Жовто-червоні камені, навпаки, апетит підвищують і стимулюють роботу печінки. Чорні рекомендовані при простудних захворюваннях. У деяких країнах циркон рекомендують людям, які страждають безсонням і яких долають нічні кошмари.

Циркон служить талісманом для всіх суддів, криміналістів, а також всіх людей, які намагаються викривати афери і обмани. Блакитний циркон – це прекрасний амулет любителів подорожувати. Прикраси з цирконієвими вставками відмінно підійдуть вогненним, земним і водним знакам Зодіаку, найбільше – Водоліям, Овнам і Козерогам.

Залишити коментар

*

Вгору