Опубліковано

Ім'я має грецьке коріння і означає "п'ятниця".

Маленька Параска - ласкава і домашня дівчинка. Їй подобається читання книг і рукоділля. Вчиться добре, але здебільшого для того, щоб порадувати своїх батьків і не викликати гніву вчителів.

Параска взагалі органічно не переносить критику і підвищених інтонацій - гучна сварка здатна ввести її в стан ступору і розгубленості і нанести важку моральну травму.

Дівчинка з цим ім'ям любить сміятися і може реготати від усієї душі по будь-якому відповідному приводу.

Параска

Параска дуже щира, не допускає фальші в словах і вчинках як зі свого боку, так і припиняє подібне в оточуючих. Для цього їй зовсім не обов'язково кричати або топати ногами - досить одного несхвального погляду, щоб брехун зрозумів, що стрімко втрачає очки в її відношенні щодо себе.

Багато хто прагне завоювати симпатію Параски, але це не така легка справа, як може здатися: Параски ретельно обмірковує, кого слід допустити в своє найближче оточення, а кому відмовити. Тому дружбою з Параскою можна пишатися.

Параски - життєрадісна жінка, дуже романтична і легка. Вона вкрай віддана своєму чоловіку і дітям, ніколи не забуває про батьків.

Вона ревнива, тому навіть швидкоплинні погляди чоловіка на інших жінок буде сприймати, як зраду.

Іменини Параски, День Ангела - 2 квітня, 8 серпня, 27 жовтня, 10 листопада

Знамениті Параски

  • Св. великомучениця Параскева, наречена п'ятницею - поширювала християнство у м. Іконії в III в. Допомагала бідним, злиденним і мандрівникам. Зазнала за це великі муки і була страчена язичниками
  • Параска Іванівна Жемчугова - російська актриса, співачка, до 1798 р. кріпосна графа Н. П.Шереметєва
  • Параска Арсеніївна Бартенєва - відома російська співачка, камер-фрейліна
  • Параска Микитівна Ангеліна - організатор першої жіночої тракторної бригади в СРСР
  • Парасковія Сергіївна Уварова - графиня, голова Московського археологічного товариства, автор майже 200 праць з археології, почесний член багатьох російських університетів та історичних товариств; прототип Кіті Щербацький з роману Л. Н. Толстого «Анна Кареніна»
Підходять для шлюбу з Параскою:Не підходять для шлюбу з Параскою:
ГеоргійГліб
ЄлисейМарк
ЛеонідРуслан
ПавлоВікентій
СтепанВенедикт
ТрохимЛука
Варлам
Повернутись на «Жіночі імена на літеру П»
Вгору