Причини і симптоми циституЦистит є досить поширеним захворюванням, особливо серед жінок. Багато хто з нас, на жаль, добре знайомі з його симптомами. Сьогодні в «JIJOUR» ми поговоримо про причини виникнення циститу і про те, за якими ознаками можна його розпізнати. Адже це допоможе нам упоратися із захворюванням на його ранній стадії. Але спочатку давайте розберемося з тим, що ж таке цистит.

Цистит – процес інфекційно-запального характеру, що протікає в стінці сечового міхура.

Причини виникнення циститу:

  • Найчастіше збудником цього захворювання є інфекція, а саме: протей, стафілокок, стрептокок тощо. Крім того, у розвитку циститу не останню роль відіграють віруси хламідії, мікоплазми, трихомонади тощо. Такі причини виникнення циститу характерні більшою мірою для жінок.
  • Причини виникнення циституБагато хто з нас знайомі і з такою причиною виникнення циститу, як промерзання. Нехтування теплим одягом в холодну пору року закінчується для багатьох дівчат саме циститом.
  • Також цистит може з’явитися через подразнення стінки сечового міхура. Подразнення це можуть викликати хімічні речовини, наприклад, медикаментозного характеру, що містяться в сечі.
  • У чоловіків цистит з’являється, як правило, через загострення хронічного простатиту. При цьому він протікає без особливої ​​симптоматики і проходить разом з лікуванням основного захворювання.
  • Однією з причин циститу є дисбактеріоз піхви. Ця причина особливо актуальна для дівчаток в підлітковому віці.

Один з найважливіших моментів при діагностуванні циститу – це розрізняти його первинність чи вторинність. Адже лікування в першому і в другому випадку істотно відрізняється один від одного. Зазвичай у дівчат цистит є первинним, в той час як у хлопців він, найчастіше, свідчить про наявність набагато серйознішого захворювання, на тлі якого і виник цистит.

Симптоми циститу:

  • Симптоми циституПершим і загальновідомим симптомом циститу є часте сечовипускання. При цьому жінки відчувають досить сильні позиви. Але кількість сечі, яка при цьому виділяється, не відповідає силі позовів.
  • Біль при сечовипусканні. Ще одним досить важливим симптомом циститу можна вважати біль, яка виникає по завершенню сечовипускання. За інтенсивністю болю відрізняють гостру форму хвороби.
  • Іноді при циститі можна спостерігати невелику кількість крові в сечі.
  • При гострих формах циститу також може сильно підвищуватися температура і виникати сильний біль внизу живота.
  • Одним з тривожних сигналів може бути дискомфорт, який відчуває жінка при статевому акті.

Якщо Ви виявили у себе один з перерахованих вище симптомів, не затягуйте з лікуванням, обов’язково зверніться до лікаря.

Мітки:
Залишити коментар

*

Вгору