Прислухайтеся … до свого голосу! М’який звабливий голос – одна з головних зброй жінки. Але часто ми абсолютно про нього не дбаємо, користуємося ним як і коли хочемо, не думаючи про нього. І звертаємо на нього увагу, тільки коли ця зброя починає нас підводити.

Прислухайтеся ... до свого голосу!

Коли наш голос починає змінюватися, це відбувається на рівні голосових зв’язок. У різні періоди життя тон голосу може змінюватися, і це абсолютно нормально. Так, наприклад, завдяки гормональних змін в період пубертації він стає глибше, більш зрілим. ;D Відбувається це через те, що гормони змінюють тканини всього організму, і голосові зв’язки теж змінюються, стають товстішими. Дуже часто голос ще більш поглиблюється і огрублюється в період менопаузи, а потім, до старості, стає, навпаки, тоншим. Голосові зв’язки втрачають тонус, і голос починає деренчати. У деяких жінок наприкінці менструального циклу голосові зв’язки злегка розбухають, і голос стає трохи глухіший.

Але, як правило, зміни в голосі вказують на які-небудь проблеми з голосовими зв’язками. Тому якщо голос залишається зміненим більше двох тижнів, необхідно проконсультуватися у ЛОРа.

Якщо горло постійно начебто роздратоване

Причиною роздратованості в горлі дуже часто бувають проблеми з травленням, які знову ж викликають легке запалення голосових зв’язок. Голос «тріскається», а в горлі відчувається постійний дискомфорт. У багатьох людей, страждаючих цією недугою, з’являється звичка постійно відкашлюватися, що тільки збільшує вироблення секреції, що викликає роздратування. Виходить свого роду порочне коло.

Що робити? Для початку позбутися від звички увесь час прочищати горло. Краще звернутися до фахівця і пролікувати зв’язки і шлунок. Разом з тим треба відмовитися від газованих напоїв, занадто жирних і перчених страв, що викликають підвищену кислотність шлунка. Алкоголь і тютюн теж посилюють проблему.

Якщо голос захрип

У більшості випадків за хрипоту відповідальна легка застуда чи вірусна інфекція. Обидві ці причини викликають запалення голосових зв’язок, зв’язки набухають, не так щільно змикаються один з одним, і голос стає хрипким і глухим.

Якщо голос захрип

Що робити? *SCRATCH* Не напружувати голос при розмові й намагатися не відкашлюватися занадто сильно, щоб «прочистити горло». Це може призвести лише до ще більшого запалення зв’язок або навіть втрати голосу. Але й шепотіти в цьому випадку теж шкідливо – шепіт напружує зв’язки не менше, ніж звичайна розмова, але до того ж ще й сушить їх. Потрібно говорити якомога менше, м’яким нейтральним голосом. Якщо ж по ходу вашої роботи вам необхідно багато говорити, допоможуть спеціальні протизапальні препарати. У середньому після закінчення тижня голос зазвичай приходить в норму.

Якщо голос губиться

Коли людині потрібно постійно розмовляти на підвищених тонах, голосові зв’язки поступово модифікуються, утворюючи вузол або невелику шишку. Цей вузол перешкоджає їх нормальному змиканню, і для того щоб розмовляти нормальним голосом, зв’язки доводиться напружувати ще більше. Якщо проблему залишити без лікування, вузол може перерости в поліп.

Що робити? Обстежити свої голосові зв’язки. Якщо утворився вузол, пройти відповідне лікування. Якщо вузол уже переріс у поліп (свого роду пухлина «на ніжці»), то його, можливо, доведеться видаляти хірургічним шляхом, тому що сам він не розсмокчеться.

Якщо голос грубіє

У першу чергу, це проблема курців і курців. Під впливом подразнюючих речовин, що входять до складу тютюнового диму, зв’язки набрякають і огрубівають. Разом з ними огрубіває і голос.

Якщо голос грубіє

Що робити? Лікування набряку на перших стадіях огрубіння в 95% випадках допомагає позбутися від проблеми. Але щоб уникнути рецидиву порада одна – кидайте курити. І, зрозуміло, необхідно постійне спостереження в лікаря. Адже хронічний ларингіт курців може перерости в рак голосових зв’язок.

Якщо голос зовсім пропав

Це часто трапляється вранці після бурхливої вечірки: напередодні ви голосно розмовляли весь вечір, кричали, співали, пили – і, будь ласка, вранці голосу немає. Чому пропадає голос? *DONT_KNOW* Тому що голосові зв’язки перенесли цю травму: такий «удар» по зв’язках викликає свого роду гематому (приплив крові і синяк) або навіть розрив тканин, і вони перестають працювати належним чином.

Що робити? Перш за все, не нервувати – через 4-5 днів, якщо ви будете дбайливо звертатися з голосом, він повернеться до колишнього стану. А поки попийте теплого молока з медом та імбиром, це заспокоїть горло.

Залишити коментар

*

Вгору