Всі весільні букети умовно можна поділити на три великі категорії:

 1. класичний круглий
 2. каскадний
 3. букет в авторському виконанні
Весільний букет 17 Весільний букет Весільний букет 7

При виборі типу букета, варто враховувати, що букет підбирають саме до сукні нареченої, саме з ним він повинен гармоніювати. Ще важливо враховувати його вагу і віддавати перевагу квітам, які мають приємний легкий аромат.

Класичний круглий весільний букет

Класичний круглий букет став популярним у першій половині XIX століття. Сучасні флористи для його виготовлення використовують портбукетницю (пластмасовий каркас з губкою для квітів). Такий букет зазвичай роблять з троянд.

Весільний букет 24 Весільний букет 25 Весільний букет 26
Весільний букет 18 Весільний букет 19 Весільний букет 20

Завдяки своїй популярності цей весільний букет має кілька модифікацій:

 • букет у форма водоспаду
 • кошики
 • краплі
Весільний букет 18 Весільний букет 19 Весільний букет 20

Букети такого типу повинні бути легкими, так як каркас може помістити досить багато квітів, але сама конструкція може виявитися досить важкою.

Весільний букет 21 Весільний букет 22
Весільний букет 23 Весільний букет 24

Каскадний весільний букет

Каскадні букети або довгі стали досить популярні в 20-х роках минулого століття. У такий весільний букет спеціально підбирають квіти, які при грамотному компонуванні виглядають дуже просто і легко.

Весільний букет 2 Весільний букет 1

Щоб вийшов гарний каскад: зверху розташовують великі квіти, а до низу пускають більш дрібні, які і створюють сам каскад. Такі букети крім квітів можуть бути прикрашені стрічками або стразами, які покликані врівноважувати композицію і додавати їй завершеності.

Весільний букет 3 Весільний букет 4

Так як сам весільний букет виходить досить об’ємний, то його носять вздовж руки. Щоб полегшити сам процес носіння такого букета, флористи іноді роблять для таких букетів додаткове кріплення, яке дозволить нареченій фіксувати букет або до сукні чи до руки.

Весільний букет 5 Весільний букет 6

Авторський весільний букет

Сучасна флористична індустрія робить акцент на унікальність кожної нареченої і тому пропонує безліч оригінальних авторських ідей реалізації весільного букета.

Весільний букет 8 Весільний букет 9 Весільний букет 10

Серед форм, які полюбилися як нареченим, так і флористам варто згадати:

 • букет-скіпетр
 • букет-муфта
 • букет-конус
 • букет-сумочка
 • букет-веретено
 • лінійний букет
 • букет-зонтик
Весільний букет 11 Весільний букет 12 Весільний букет 13

Всі ці букети є знахідками сучасних флористів, завдяки незвичності їх форм будь-яка наречена буде виглядати незвично.

Весільний букет 14 Весільний букет 15 Весільний букет 16

Квіти для весільного букета

Всі ці композиції можуть бути виконані з класичних троянд або квітів сезону, які будуть елегантно виглядати у весільному букеті. Такими сезонними квітами по-праву можна вважати ранункулус, анемона, фрезії, запашний горошок, різні види орхідей.

Весільний букет 27 Весільний букет 28 Весільний букет 29
Весільний букет 36 Весільний букет 37

Серед троянд, які часто використовують поряд з сортовими садовими трояндами, наречені охоче обирають мілкоцвітні троянди і кущові троянди. Самою модною весільною квіткою у всьому світі можна вважати троянди Девіда Остіна. Ця квітка у весільному букеті виглядає як справжній діамант.

Весільний букет 30 Весільний букет 31 Весільний букет 32
Весільний букет 33 Весільний букет 34 Весільний букет 35

Колірна гамма весільних букетів найчастіше представлена ​​двома видами сполучень з сукнею нареченої. Найчастіше наречені віддають перевагу букетам, які перегукуються з сукнею (айворі, ніжно-рожевий або ніжно-бузковий), але є й такі, що вибирають контрастні рішення (бузковий, салатовий, кольору фуксії або червоний).

Коментарів

1
 • Sweety

  10.07.2012 8:58

  Дуже оригінальні ідеї букетів! Коли я вчилась на курсах флористики ми проходили курс весільної флористики, то не раз робили букет нареченої, а на практикумі створювали весільну арку.

Залишити коментар

*

Вгору