У модних оглядах зараз дуже часто зустрічаються поняття “стиль вінтаж” або “вінтажний одяг“. Жіночий журнал JIJOUR пропонує розібратися, що ці поняття означають і що для них характерно.

Стиль вінтаж або vintage style – модний напрям, що має на увазі під собою друге життя ексклюзивних старих речей.

Вінтаж-одяг

Вінтажний одяг – це речі з віком від 20 до 50-ти років. Якщо одягу менше двох десятків років – вона вважається сучасною, а якщо більше, то належить вже до ретро-стилю.

Вінтажні речі обов’язково повинні бути оригінальними і відображати модний протяг десятиліття, в яке вони були створені. Тобто вінтаж – це не ширвжиток свого часу, це річ, яка була унікальною і дорогою ще тоді, наприклад, дизайнерський або брендовий одяг.

Вінтажний одяг

Зараз деякі жіночі видання і сайти радять: “Візьми з старої шафи улюблений мамин светр, який вона не носить багато років, і буде тобі vintage!” Нічого подібного! 96 відсотків, що це не вінтаж, а просто улюблений мамин светр! 4 відсотки – виняток, тобто ймовірність того, що твоїй мамі в роки СРСР вдалося-таки дістати річ без аналогів або, принаймні, дуже рідкісну і тому абсолютно не поширену. При цьому, не забувай, в ній повинна простежуватися модна тенденція, характерна для тих років, наприклад, особлива строчка, малюнок, спосіб в’язки або декорування тощо.

Вінтажні речі

Інша подібна порада, яка зустрічається – піди в second hand, купи собі пошарпану річ і, о щастя, буде у тебе вінтажний одяг! Дудки! На 99,9% це буде просто поношений мотлох! В секондах західних країнах, ймовірність, можливо, трохи зростає, але в наших постсоціалістичних – вона мізерно мала.

Третя невірна порада – одягни сукню, яку не носила років 10, наприклад, випускну сукню, і відразу станеш володаркою вінтажної сукні! Знову ж дурниці, вік не той. А ось до випускного костюма мами можеш придивитися – можливо, він і відноситься до вінтаж-одягу!

vintage style

Ще один факт про vintage clothing: крім віку, ці речі можуть нести в собі певне ім’я або історію. Певне ім’я – це ім’я дизайнера або відомої людини, яка одягала цей носила. Історія означає зв’язок даної вінтажної речі з певною благородною подією.

Стиль вінтаж

Загалом, якщо тобі подобається вінтажний стиль, май на увазі, що відповідність йому зажадає зовсім чималих коштів, адже справжні вінтажні речі, з причини своєї ексклюзивності, коштують від декількох сотень до декількох тисяч доларів! Дешевше буде сучасний одяг, що копіює ознаки вінтажу, або вінтажна біжутерія.

Залишити коментар

*

Вгору